Як захистити тварин у спеку: поради власника чау-чау та лікаря-ветеринара з Рівного

Як захистити тварин у спеку: поради власника чау-чау та лікаря-ветеринара з Рівного

Чау-чау
Фото: Суспільне Рівне

Влітку тварини, які перегрілися на сонці, можуть погано себе почувати та у деяких випадках втратити свідомість. Відтак важливо дотримуватися певних правил, щоб не допустити цього, розповів Суспільному рівненський лікар-ветеринар Микола Кондратюк.

Власник двох собак чау-чау Олег Шевчук розповів, як доглядає за тваринами у спеку та що для цього застосовує.

Рівнянин і його чау-чау

Рівнянин Олег Шевчук — собаківник з 15-річним стажем. Він має двох собак породи чау-чау — Соліка та Мію. Зазвичай з ними гуляє увечері, коли температура повітря знижується.

Собаки не одразу відчувають спеку, бо мають густу шерсть, каже власник тварин:

"При прогулянках бажано брати з собою воду. В них є певна особливість: вони носять таку солідну шубу, яка з ними робить певний злий жарт. Тобто, якщо вони виходять на сонце — спеки не відчувають. У них хороша теплоізоляція. Пройде багато часу, поки собака почне відчувати спеку. І тоді виникає проблема — вони перегріваються, а швидко остудитись немає можливості".

Вода для тварин у спеку
Фото: Суспільне Рівне

Аби Солік та Мія легше переживали спеку під час подорожі, їх власник використовує спеціальний килимок, який усередині наповнений спеціальним гелем.

"Його завчасно потрібно замочити в воді на кілька годин. Цей гель набирається води. Він не капає, не тече, він постійно холодний. На такому килимку собака може лежати чотири-п'ять годин", — говорить Олег Шевчук.

Килимок
Фото: Суспільне Рівне

Чау-чау у спеку
Фото: Суспільне Рівне

Найбільше від спеки страждають тварини, у яких короткі та сплюснуті носи.

"У них велика проблема з диханням і з ними найбільше проблем в спеку. Вони не встигають робити теплообмін через от ці їхні носи", — говорить рівнянин.

Собака чау-чау
Фото: Суспільне Рівне

Чау-чау на прогулянці
Фото: Суспільне Рівне

Що радить ветеринар

Тварини, які перегрілися на сонці, зазвичай показують це своєю поведінкою: постійно лежать, не реагують на команди, часто п'ють воду та важко дихають, каже лікар-ветеринар Микола Кондратюк:

"Тварина, якщо перегрівається, у неї починається блювання, підвищується пульс, також тварина може втратити свідомість. В такому випадку – негайно потрібно звернутись у ветеринарну клініку, щоб надати їй допомогу. Якщо йти гуляти в спеку з тваринами, постійно треба мати свіжу прохолодну воду, не дозволяти тварині лежати на гарячому асфальті, у жодному разі, якщо ви їдете в авто, не залишати тварину і з закритими вікнами, дверима".

Лікар-ветеринар Микола Кондратюк.
Фото: Суспільне Рівне

Що прогнозують синоптики

Як прогнозує провідна синоптикиня обласного гідрометцентру Олена Трофімова, найближчими днями, через грози, спека спаде.

"Ще в суботу температура буде досить комфортною, 21-26 градусів тепла. А в неділю спека повернеться. Ми вже очікуємо максимальну температуру вдень близько 30 градусів тепла", — говорить синоптикиня.

Синоптикиня обласного гідрометцентру Олена Трофімова
Фото: Суспільне Рівне

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок