На правобережжі Херсонщини засіяли зерновими понад 20 тисяч гектарів. Як тривають цьогорічні жнива

На правобережжі Херсонщини засіяли зерновими понад 20 тисяч гектарів. Як тривають цьогорічні жнива

Ексклюзивно
На правобережжі Херсонщини засіяли зерновими понад 20 тисяч гектарів. Як тривають цьогорічні жнива
Херсонщина. Комбайн збирає врожай зернових, 2022 рік Фото: Суспільне Херсон

Цьогоріч на Херсонщині намолотили 15 тисяч тонн зернових та зернобобових, врожай зібрали з шести тисяч гектарів з 23,5 засіяних. Як на деокупованому правобережжі області тривають цьогорічні жнива дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Директор підприємства "Дніпро" у Херсонському районі Андрій Пастушенко розповів, цьогоріч обробляють 1100 гектарів ріллі.

"Вирощуємо традиційні для півдня культури — озима пшениця, озимий ячмінь, озимий ріпак, соняшник. Оскільки у нас є молочнотоварна ферма, на якій близько 300 корів дійний і близько 300 молодняку, тому є значна кількість площ під кормовими культурами", говорить Андрій Пастушенко.

Ще 200 гектарів земель підприємства заміновані. За його словами, робота аграріїв зараз – це щоденний ризик. Збір врожаю розпочали фактично три тижні тому.

"Основні проблеми — це щоденні обстріли.я ж кажу, два км до берега річки Дніпро, до нас долітає як важка артилерія, зараз знову долітають міни. Тому відправляти техніку в поле щодня це ризик", говорить аграрій.

За словами Андрія Пастушенка, майже кожне поле має ділянки, врожай візуально непоганий. Ще одна проблема – пожежі. Через обстріли горить вирощений врожай.

"Через день фактично горять наші поля, пшениця, ячмінь. Ми тушимо те, що можемо. Мова йде про десятки втрачених гектарів, якщо не сотні. Мова йде про мільйонні збитки", розповів директор підприємства.

З початку року на Херсонщині зафіксували 172 пожежі на відкритих територіях, серед них і на сільгоспугіддях, говорить речниця ДСНС області Оксана Ульянова.

"Загальною площею 388 га, з яких на сільгоспугіддях п'ять пожеж площею 23 га. Більшість пожеж виникає через військову агресію на території Херсонщини, військові РФ намагаються знищити не тільки житлові будинки та інфраструктуру, а й цьогорічний врожай", повідомила речниця.

За словами директора Департаменту сільського господарства та зрошення ОДА Дмитра Юнусова, щільна замінованість полів спочатку заважала аграріям правобережжя провести посівну, а тепер збирати вирощений врожай.

"Якщо у нас кількість сільськогосподарських земель на правобережжі становить 520 тисяч гектарів угідь, то офіційно на сьогодні розміновано тільки 52 тис. га, що становить 10 відсотків. Плюс таку ж частину самостійно аграрії розмінували",— говорить директор Департаменту.

На розмінованих після деокупації землях цьогоріч посіяли не лише зернові.

"Вдалось посіяти на площі 62,7 тисячі гектарів. В основному сіяли технічні культури – соняшник та рапс на площі 35 тис. га, 23,5 тис. га – зернові культури, 2,6 тис. га – овочі та картопля", повідомив Юнусов.

Зернові та зернобобові культури зібрали з шести тисяч гектарів. Намолотили – 15 тисяч тонн, середня врожайність 25,4 центнера з гектара. Збирають і ріпак, намолотили – дві тисячі тонн. Нині мають ще одну проблему – зберігання врожаю, говорить Юнусов

"На зараз у нас жодного чинного елеватора. На деокупованій території існувало 20 елеваторів, з них в результаті підриву Каховської ГЕС 11 було затоплено. На зараз проблема зберігання зерна у тих підприємств, які збирають. Плюс складські приміщення, навіси для зберігання зерна – знищені", розповів директор Департаменту.

За словами Дмитра Юнусова, департамент співпрацює з міжнародними організаціями та підприємствами, які спеціалізуються на будівництві ангарів, щоб забезпечити аграріїв матеріалами і створити умови для зберігання врожаю.

Раніше представники програми з аграрного і сільського розвитку Агенції США з міжнародного розвитку надали безплатно жителям Кочубеївської громади насіння овочів.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок