"Почала з волонтерки, зараз заступниця голови фонду". Дівчина з Бахмута допомагає переселенцям у Дніпрі

"Почала з волонтерки, зараз заступниця голови фонду". Дівчина з Бахмута допомагає переселенцям у Дніпрі

"Почала з волонтерки, зараз заступниця голови фонду". Дівчина з Бахмута допомагає переселенцям у Дніпрі
Юлія Олейникова. Фото: Суспільне Дніпро

Понад рік Юлія Олейникова з Бахмута допомагає переселенцям у Дніпрі. Починала волонтеркою, зараз вона заступниця голови фонду, керує інформаційною політикою та просуває фонд через соціальні мережі. Як проходить день роботи в фонді — читайте в матеріалі Суспільного.

Юлія Олейникова понад рік допомагає у благодійному фонді "Східноукраїнська діаспора", дівчина родом з Бахмута. Розповідає, до повномасштабного вторгнення жила та навчалась у Харкові.

"У мене була запланована поїздка до батьків, у мами був День народження. О п'ятій ранку ми виїхали з водієм, буквально виїхали на гору, все було добре. Й на Червоній горі ми побачили, як летить ракета та потрапляє в склад на Балаклії. Не було ні страху, нічого, тільки здивування. Ми переглянулися, єдине, що мені сказав водій: зараз воно догорить і поїдемо далі. Я кажу: добре", – говорить вона.

Юлія розповідає, ледь доїхала до Слов’янська, де її вже забрали батьки.

"Ми виїхали з міста Бахмут 4 або 3 квітня, все. Тільки завдяки їй. Ми б, напевно, як і всі там: ще трішки почекаємо, ще трішки почекаємо. Але вона сказала: "Ні! Мої батьки потрібні мені живими. Тяжко було не те що фінансово, душевно. Просинались, засинали у телефонах, що відбувається? Час біжить, вже півтора року", – розповідає мама дівчина Світлана Олейникова.

Юля каже, що почала працювати у фонді, бо не було роботи і хотілось зробити щось корисне.

"Було оголошення про те, що ось, шукаємо волонтерів, які могли б приїхати допомогти розфасувати допомогу, для видачі підготувати її. Відповідно, вдома нічого робити, хочеться себе чимось зайняти, нові знайомства, нові люди. Я прийшла один раз, прийшла допомогти другий раз, здружилася із людьми, які тут були, і з іншими волонтерами. Ми всі здружилися і я почала приходити частіше", – каже Юлія.

Дівчина з Бахмута допомагає переселенцям у Дніпрі
Фото: Суспільне Дніпро

Наразі Юлія організовує заходи для дітей та допомагає людям похилого віку отримувати допомогу.

"Це людина, яка будує нашу інформаційну політику в нашому телеграм-каналі. Без неї ніяк, вона веде всі листування з нашими жителями, які у нас в групі, всі листування – це її святий обов'язок. Плюс на ній діти, вона багато організовує питань дитячих свят. Діти від неї у захваті", – розповів заступник голови фонду "Східноукраїнська діаспора" Всеволод Собаєв.

Світлана каже: через роботу у фонді дочку майже не бачать.

"Почала з волонтерки, зараз заступниця голови фонду, вона цим займається із задоволенням, вона віддається повністю. Фонд її знайшов, а ми її втратили", – сказала мама Юлії.

За словами Юлії Олейникової, вона планує продовжувати волонтерську діяльність та розвиватися саме в цьому напряму, аби продовжувати допомагати.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок