"Укренерго" зафіксувала рекордне споживання електроенергії цього тижня

"Укренерго" зафіксувала рекордне споживання електроенергії цього тижня

Лінія електропередач
Лінія електропередач. Фото: УНІАН

"Укренерго" 13 липня зафіксувала рекордне споживання електроенергії за цей тиждень. Зокрема вечірнє споживання було найвищим через спеку і зросло на 5% порівняно з 12 липня.

Про це повідомляє пресслужба "Укренерго".

"Це суттєве навантаження на енергосистему у вечірні години, яке вказує на недостатність заходів економії електроенергії", — зауважили в "Укренерго".

Компанія просить споживачів ощадливо використовувати електроенергію, особливо ввечері з 16:00 до 23:00.

"На сьогодні "Укренерго" не прогнозує обмежень електропостачання, але для зниження навантаження на енергосистему та полегшення її балансування необхідно зменшити споживання електроенергії у складні для енергосистеми вечірні години", — йдеться у повідомленні.

Щодо виробництва електроенергії, в компанії кажуть, що на сьогодні в Україні працюють всі види електростанцій. У денні години активні сонячні електростанції, але вже на вечір їх робота стрімко знижується.

"При цьому споживання залишається на високому рівні або ж продовжує зростати до пізнього вечора. І для забезпечення зростаючого попиту необхідно залучати додаткові енергоблоки, кількість яких обмежена. Адже внаслідок російських масованих атак на енергосистему пошкоджень зазнали всі теплові та частина гідроелектростанцій, а також мережі "Укренерго", — йдеться у повідомленні.

Наразі ведуться активні відновлювальні роботи, де це можливо, а також планові ремонти на енергоблоках АЕС. Тому в енергосистемі обмежена кількість електростанцій, які можуть виробляти електроенергію.

Також в компанії повідомили, що 14 липня З 17:00 до 24:00 передбачений імпорт електроенергії зі Словаччини та Молдови з максимальною потужністю близько 300 МВт. Експорт відсутній.

На початок