Продавали газ у школи за завищеними цінами – на Житомирщині для громади відсудили 345 тисяч гривень, переплачені за газ

Продавали газ у школи за завищеними цінами – на Житомирщині для громади відсудили 345 тисяч гривень, переплачені за газ

Продавали газ у школи за завищеними цінами – на Житомирщині для громади відсудили 345 тисяч гривень, переплачені за газ
Ілюстративне фото: Суспільне Житомир

На Житомирщині в одного з дніпропетровських приватних товариств відсудили 345 тисяч гривень, зайво сплачені за газ для шкіл Гришковецькою громадою. Інформацію про це у своєму Telegram опублікувала Прокуратура Житомирщини. У коментарі Суспільному в Гришковецькій громаді розповіли про деталі справи.

В повідомленні прокуратури сказано, що за позовом Бердичівської окружної прокуратури суд визнав недійсними додаткові угоди до договору про постачання газу та стягнув з постачальника зайво сплачені понад 345 тисяч гривень.

"Ювенальні прокурори встановили, що дніпропетровське приватне товариство зобов’язалося поставити 315 тисяч кубометрів природного газу вартістю один мільйон шістсот тисяч гривень для шкіл Гришковецької громади Бердичівського району. Однак своїх зобов’язань товариство не дотрималося. Натомість воно ініціювало укладення до договору 20 додаткових угод, якими безпідставно було завищено ціну на товар та зменшено його об’єм. Внаслідок цього постачальнику з бюджету зайво перераховано понад 345 тисяч гривень", – йдеться у повідомленні прокуратури.

Суд погодився з позицією прокуратури і стягнув з товариства на користь Гришковецької громади усю суму зайво сплачених грошей за товар, який не був поставлений.

У коментарі Суспільному очільниця відділу освіти Гришковецької громади Валентина Муренко розповіла, що у 20 додаткових угодах, про які написала прокуратура, йшлося саме про підвищення ціни на природний газ.

"Ми теж цю ситуацію відслідковували, але на той час це був підхід усіх газових контор по всій державі – вони укладали угоди на підвищення ціни на газ не тільки з нами, а з усіма без винятку структурами. Газопостачальне підприємство надіслало нам документи про те, що ціна на ринку нестабільна. Точно такі угоди нам зараз присилає компанія "Житомиробленерго" – оскільки я відмовляюся підписувати додаткові угоди, вони з першого серпня мені не дадуть електрики. Питання забезпечення шкіл газом для нас тоді було нагальним. Крім того, вони обґрунтовували свої додаткові угоди документами, які підтверджували стан цін. Плюс – ми самі промоніторили і бачили, що ціни на газ на ринку піднімають усі, тому ми мусили погоджуватися на їхні вимоги. І я відслідковувала: конкретно в цієї організації, яка постачала нам газ, є близько 20 судових справ, які стосуються таких же, як у нас, угод на підвищення. Це тільки у цієї організації. Наша судова справа побудована на тому, що документи про підвищення ціни не відповідали дійсності, але це вже не наша компетенція – захистом наших інтересів займалася прокуратура", – розповіла Валентина Муренко.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок