13 липня у Коростишівській лікарні відкрили відділення реанімації, інтенсивної терапії та інсультних ліжок. Про це повідомила Житомирська обласна військова адміністрація на своєму сайті.
"Відділення неврології Коростишівської лікарні перетворилося на повноцінне відділення реанімації, інтенсивної терапії та інсультних ліжок", – йдеться у повідомленні.
"Ще у мирний час ми відкрили приймальне відділення, яке нині є серед найкращих у Житомирському районі. Війна завадила реалізації частини наших планів щодо оновлення медичної інфраструктури, але це відкриття відділення доводить — ми впевнено рухаємося вперед. Це яскравий показник прогресу та досягнень у медичній галузі", – сказала на церемонії відкриття перша заступниця начальника Житомирської обласної військової адміністрації Наталія Остапченко.

Наталія Остапченко також повідомила, що сучасне обладнання і комфортні умови для реабілітації суттєво поліпшать якість надання медичної допомоги для понад 80 тисяч жителів місцевої громади та прилеглих населених пунктів.
"Відділення розраховане на 25 ліжок, кожен бокс об'єднаний із сестринським постом, що гарантуватиме безперешкодний зв'язок з медичним персоналом у разі надзвичайної ситуації або ускладнень. Штат відділення укомплектований висококваліфікованими фахівцями, що дозволяє забезпечити належний рівень лікування та медичного догляду за пацієнтами", – йдеться на сайті ОВА.

"Та реанімація, яка була до цього, була замаленькою для наших функціональних потреб лікарні, але змінити не можна було нічого, – каже директор Коростишівської лікарні Олександр Веселовський. – Проте ми користувалися нею. Багато тяжких хворих було по інших відділеннях. Було складно і потрібно було щось міняти. Колектив підтримав мою ідею перетворити відділення неврології на сучасне відділення реанімації, інтенсивної терапії та інсультних ліжок. Ми це зробили для того, щоб всі тяжкі хворі перебували під цілодобовим наглядом в одному відділенні лікарні, де є лікарський пост, навчений персонал, відповідне обладнання".

Загальна вартість ремонтних робіт становить понад шість мільйонів гривень. Ці кошти надала Національна служба охорони здоров'я України. Реконструкція передбачала повну заміну водопостачання, системи опалення, каналізації, а також автономної системи вентиляції та кондиціонування повітря. Крім того, провели оновлення електропроводки, централізованої подачі кисню, меблів.

Крім розширення та модернізації приміщень, відділення забезпечили сучасним медичним обладнанням, придбаним за кошти Національної служби здоров'я України, Міністерства охорони здоров'я та Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ. Це, зокрема, апарати ШВЛ, монітори пацієнта, а також апарати ЕКГ та УЗД. Також встановили 25 кисневих концентраторів та 16 протипролежневих матраців.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: