Реагенти подорожчали на 300%: комунальне підприємство "Черкасиводоканал" зазнає збитків

Реагенти подорожчали на 300%: комунальне підприємство "Черкасиводоканал" зазнає збитків

Реагенти подорожчали на 300%: комунальне підприємство "Черкасиводоканал" зазнає збитків
Суспільне Черкаси

Реагенти подорожчали на 300%. Про це 13 липня під час сесії міськради розповів директор комунального підприємства "Черкасиводоканал" Іван Сухарьков. За його словами, нинішній тариф не покриває 40% витратних матеріалів підприємства.

25 червня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердила нові тарифи на водопостачання. Проте 3 липня рішенням президента Зеленського їх було скасовано.

З отриманої пенсії першочергове завдання – розплатитися за комунальні послуги, розповіла пенсіонерка Олександра Клімовіч:

"Мені оплачувати дуже важко, та ще й після двох операцій. Отримаєш цю пенсію й в першу чергу відкладаєш комуналку, потім витрачаєш на ліки, а інше все — магазин".

За червень за воду та водовідведення заплатила 350 гривень, зазначила пенсіонерка Ніна Ковтун. Пенсії у дві тисячі гривень, з її слів, не вистачає оплатити всі комунальні послуги:

"Я отримую 2 520 гривень пенсії. Її не вистачає навіть оплатити за послуги «Теплокомуненерго», все оплачує син. Аби оце повністю все платити, то треба два місяці збирати, пенсія дуже мала".

До збільшення вартості тарифу жінка не готова:

"Економити доводиться і дуже. Аби ми не економили, то я уявляю, скільки б це ми платили. А особливо влітку".

водоканал
Суспільне Черкаси

За рік здорожчала удвічі вартість реагентів, електроенергії та пального, прокоментувала тему заступниця директора "Черкасиводоканал" Світлана Лісковець:

"Нам ніхто не відпускає в борг. Тобто за реагенти, електроенергію нам потрібно постійно розраховуватися, не може бути на сталому рівні тарифи 2022 року. Ціни інші сьогодні, ми маємо збитки".

Від січня 2022 року тарифи на воду та водовідведення не переглядали, додала пані Світлана:

"Матеріальні ресурси, ціни на енергетичні ресурси, на ту ж саму заробітну плату, — вони кардинально змінилися. Лише за п'ять місяців цього року ми отримали збитки по собівартості близько 40 мільйонів".

Тариф, який пропонувала з 1 липня затвердити Національна комісія з державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, президент Зеленський скасував 3 липня.

"Головнокомандувач у період воєнного стану висловився проти рішення про перегляд тарифів на водопостачання та водовідведення, що є самодостатньою підставою для скасування прийнятого комісією рішення. При цьому прем’єр-міністр України наголосив на необхідності проведення додаткових консультацій щодо такого рішення. Пропоную скасувати постанову від 29 червня 2023 року відповідно до переліку, який оприлюднили у проєкті рішення, розміщеному на офіційному сайті комісії", — прокоментував Костянтин Ущаповський, керівник нацкомісії з державного регулювання у сферах енергетики та компослуг.

водоканал
Суспільне Черкаси

Але збільшення тарифу дозволило б компенсувати збитки, під час сесії міськради сказав директор водоканалу Іван Сухарьков:

"По моїх колегах з інших водоканалів уже заборгованість по електроенергії складає 2,2 мільярда гривень. Багато водоканалів через два місяці можуть зупинитися, тобто міста залишаться без води".

Він звернувся до депутатів підтримати рішення:

"Прошу вас підтримати та включити у порядок денний наше звернення про те, щоб передбачили коштом державного бюджету цю різницю в тарифах: зараз ця різниця 150 мільйона гривень на рік. Або зняти всі заперечення і ухвалити тариф існуючий, який затверджений НКРЄ".

водоканал
Суспільне Черкаси

Депутати міськради звернення Сухарькова до уряду ухвалили одноголосно.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок