Зернові та зернобобові культури. На Миколаївщині тривають жнива

Зернові та зернобобові культури. На Миколаївщині тривають жнива

Зернові та зернобобові культури. На Миколаївщині тривають жнива
Поле пшениці, 13 липня 2023 року. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

На Миколаївщині станом на 13 липня аграрії зібрали врожай ранніх зернових та зернобобових культур на площі 213 тисяч гектарів. Збирання ранніх культур триває в усіх районах області.

Про це кореспондентам Суспільного повідомив головний спеціаліст департаменту агропромислового розвитку Миколаївської обласної військової адміністрації Володимир Афанасьєв.

За словами Володимира Афанасьєва, в області зібрано 40 відсотків ранніх зернових та зернобобових, ці культури посіяні на площі 531 тисяча гектарів. Загалом на Миколаївщині 1 мільйон 700 тисяч гектарів ріллі, під урожай 2023-го року засіяний 1 мільйон 300 тисяч.

"Валовий збір склав 726 тисяч тонн, при середній урожайності 34,1. Стосовно культур, які збираються, то це ячмінь, пшениця, горох та жито. Крім того, зібрано ріпак на площі 36,6 тисячі гектарів при середній урожайності 21,6 центнера з гектара",— розповідає Володимир Афанасьєв.

Зернові та зернобобові культури. На Миколаївщині триває жнива
Збирання пшениці на полі, 13 липня 2023 року. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Зі слів керівника агропідприємства Миколи Карпенко, розпочали жнива озимої пшениці працівники господарства у Миколаївському районі, площа поля – 90 гектарів, є встановлена система зрошення.

Зернові та зернобобові культури. На Миколаївщині триває жнива
Микола Карпенко спостерігає за збором зернових культур, 13 липня 2023 року. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

На полях господарство вирощує пшеницю "Дума" Одеського селекційно-генетичного інституту.

"Це сорт, який за умов цього року, завдяки праці наших механізаторів, агрономів і дякувати Богу розкрив повний потенціал своєї врожайності. Те, що селекціонер від нього чекав, воно цього року є на полі. Ну так, на вигляд – близько семи тонн є, але ваги покажуть",— говорить Микола Карпенко.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок