Ракетний удар по Львову: у місті продовжують ліквідовувати наслідки

Ракетний удар по Львову: у місті продовжують ліквідовувати наслідки

Ракетний удар по Львову: у місті продовжують ліквідовувати наслідки
Наслідки ракетного удару по Львову в ніч проти 6 липня 2023 року. Фото: Суспільне Львів

В ніч з 5 на 6 липня Львів зазнав ракетного удару. Одна з ракет зруйнувала багатоповерховий будинок у буферній зоні ЮНЕСКО. У місті досі ліквідовують наслідки, дехто з постраждалих все ще у лікарні.

На подвір’ї будинку, що постраждав від російської ракетної атаки, працює виїзний Центр надання адміністративних послуг. Фахівці центру щодня з 10 до 19 години безкоштовно консультують мешканців.

"Найчастіші питання, з якими звертаються громадяни — відновлення документів саме на право власності майна. Ми надаємо консультації: як це можна зробити самостійно через портал Дія. Або скеруємо їх за детальнішою консультацією у ЦНАПи по місту. Також пишуть заяви на пошкоджені вікна, на пошкоджені двері", — говорить адміністратор центру надання послуг Давид Тишков.

У Львові триває ліквідації наслідків ракетного удару
Фахівці виїзного ЦНАПу консультують людей у подвір'ї, де влучила російська ракета. Фото: Суспільне Львів

Тетяна Уфімцева — одна з тих, чиє житло пошкоджено. Дівчина розповідає, що проживає у знайомих. Однак щодня приходить на подвір’я зруйнованого будинку, аби забрати вцілілі речі. Там же, на лавці, вона працює з ноутбуком.

"Майже повністю зруйновний дах: тріщини, зсунутий дах, обвалилося скло, все полетіло всередину. Все посікло. В принципі, перекриття ціле. Але ще не впевнені. Якраз комісія проводиться", — розповідає мешканка будинку Тетяна Уфімцева.

У Львові триває ліквідації наслідків ракетного удару
Жителька пошкодженого внаслідок обстрілу будинку Тетяна Уфімцева. Фото: Суспільне Львів

Вибухова хвиля пошкодила також 11 гуртожитків університету "Львівська політехніка".

У Львові триває ліквідації наслідків ракетного удару
Наслідки обстрілу Львова. Пошкоджена кімната гуртожитку "Львівської політехніки". Фото: Суспільне Львів

На сайті ВНЗ опублікували реквізити для пожертв на допомогу у відновленні. Збитки оцінюють у 12 мільйонів гривень, зазначає директор студмістечка Ігор Гельжинський.

"Це 1079 вікон, яких ми зараз вже підрахували в наших гуртожитках. 363 дверей, які поклало, вирвало. Працюємо з декількома фондами, які дали нам якусь надію, що це буде зроблено їхніми силами, але ще кінцевої конкретики немає", — каже директор студмістечка університету "Львівська політехніка" Ігор Гельжинський.

Дехто з травмованих від ракетного удару по Львову досі перебуває у лікарні. Минулого тижня до медиків звернулося понад 30 людей.

"До нас привозили значну кількість пацієнтів. В одну з наших лікарень госпіталізували чотирьох пацієнтів. В іншу — госпіталізували двох пацієнтів. Зараз одна пацієнтка залишається на стаціонарному лікуванні. Всі інші пацієнти отримали допомогу і успішно виписані на амбулаторне лікування. Пацієнтка, яка залишається в нас в установі, готується до операції", — говорить заступник медичного директора лікарні Віталій Колодій.

Що відомо про ракетний обстріл Львова

У ніч з 5 на 6 липня Росія вдарила ракетами "Калібр" по Львову. Одна з ракет влучила у житловий будинок, внаслідок чого загинули 10 людей. 10 липня на позачерговій сесії депутати затвердили Програму ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, йдеться на сайті Львівської міської ради. Повідомляють, що документ дає змогу проводити аварійно-відновлювальні роботи у пошкоджених надати компенсації відселеним мешканцям за оренду житла.

На початок