У Кропивницькому діти роблять і продають сувеніри, щоб допомогти військовим

У Кропивницькому діти роблять і продають сувеніри, щоб допомогти військовим

У Кропивницькому діти роблять і продають сувеніри, щоб допомогти військовим
Бійці прийшли особисто подякувати школяркам за допомогу у придбанні антен для зв'язку. Фото: Суспільне Кропивницький

Кропивницькі школярки Дарина Остапенко, Софія та Поліна Лупенки роблять прикраси і сувеніри, продають їх та передають гроші на потреби українських військових. Займаються цим під час літніх канікул, щоб бути корисними і допомагати бійцям. Військові, для яких діти зібрали гроші, прийшли подякувати їм особисто. Суспільне побувало на зустрічі.

Даша робить сувеніри з термомозаїки, Софія плете восьминіжок з ниток. Зі слів Поліни, буває, що містяни просто дають їм гроші, не купуючи сувеніри, бо бачать, що це для Збройних сил України.

Зроблене дівчата продають на дитячому майданчику під наглядом дорослих, розповіла мама однієї з них Марина Лупенко: "То я, то Дарини мама, то Соні мама виходимо. По черзі. Бабусю залучаємо. Допомагаємо, підтримуємо їх. Розуміємо, що в їхніх маленьких тілах дуже великі й добрі серця".

За місяць дівчата зібрали 2,5 тисячі гривень. Гроші передали благодійному фонду "Мачок". Разом вирішили, що куплять для зв’язківців антени, розповіла засновниця фонду Ольга Сторожук: "Коли нам діти вперше принесли коробку з-під взуття з грошима, я розплакалась. У нас відкритий збір для цього підрозділу, там не лише антени. Там був планшет, який передала вчителька однієї з кропивницьких шкіл".

У Кропивницькому діти роблять і продають сувеніри, щоб допомогти військовим
Зліва направо: Поліна Лупенко, Ольга Сторожук, Софія Лупенко, Марина Лупенко, Даша Остапенко. Фото: Суспільне Кропивницький

Школярки зустрілись зі зв’язківцями територіальної оборони, для яких збирали гроші (імена, прізвища та позивні бійців не називаємо з міркувань безпеки – ред). Зі слів одного з них,зберігає всі дитячі малюки, які отримує. Інший захоплюється дітьми, одна жалкує, що їм доводиться жити під час війни: "Погано, що вони це все бачать, чують і переживають. Ніхто не хоче для наших дітей такого майбутнього".

Зі слів зв’язківця, антену використовуватимуть для зв’язку з бійцями батальйону, які виконують бойові завдання: "Будь-яка допомога важлива для нашої армії. Антена – чи не головне, бо немає зв’язку – немає нічого".

Зі слів школярок, планують допомагати військовим й надалі – долучаться до збору грошей на рацію шифрованого зв’язку.

На початок