Стягнення виплат за аліменти на Полтавщині: скільки боржників та які санкції

Стягнення виплат за аліменти на Полтавщині: скільки боржників та які санкції

На Полтавщині з боржників аліментів стягнули понад 270 мільйонів гривень
Суспільне Полтава

279 мільйонів гривень від початку року стягнули з боржників із виплати аліментів на Полтавщині. Це майже удвічі більше, ніж за такий же період минулого року. Це тому, що більш активно почали запроваджувати тимчасові обмеження прав щодо боржників, повідомила Суспільному начальниця відділу у Полтавській області Східного міжрегіонального управління Мін’юсту Алла Безпала.

На Полтавщині стягують аліменти з боржників
Наталія Кисла прийшла до Управління виконавчої служби. Суспільне Полтава

Полтавка Наталія Кисла протягом 10 років за допомогою державних виконавців намагалася стягнути аліменти з колишнього чоловіка. Нині її доньці 22, борг із виплати – приблизно 160 тисяч гривень.

"У нього було фермерське господарство на той час, яке він офіційно закрив, щоб не сплачувати мені аліменти. Я отримувала в один період державну допомогу, яка становила 300 гривень. Зараз я отримую ці гроші – 2700, зараз оплачує. Влаштувався офіційно на роботу і потихеньку, сказав, буде платити всі свої борги", - каже жителька Полтави Наталія Кисла.

Боржники аліментів на Полтавщині
Кількість боржників аліментів на Полтавщині. Суспільне Полтава

Нині на Полтавщині є понад 24 тисячі боржників щодо виплати аліментів. Від початку року на користь дітей стягнули 279 мільйонів гривень. Це приблизно удвічі більше, ніж торік, через більш активне запровадження обмежень прав щодо таких людей.

"Якщо борг становить понад 4 місяці, державним виконавцем виносяться відповідні постанови про позбавлення боржника певних прав. А саме: тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України, або у праві керувати транспортним засобом, або щодо полювання. Завдяки цим постановам державними виконавцями області стягнуто понад 65 мільйонів гривень", - говорить начальниця відділу Східного міжрегіонального управління Мін’юсту Алла Безпала.

Стягнення аліменів на Полтавщині: деталі про санкції та кількість боржників
Кількість боржників з аліментів у Полтаві. Суспільне Полтава

Найбільше боржників у Полтаві – 6 тисяч, їх змусили виплатити понад 50 мільйонів гривень. Ці дані Суспільному надала начальниця відділу у Полтавській області Східного міжрегіонального управління Мін’юсту Алла Безпала.

За словами Алли Безпалої, людину, яка матиме заборгованість з виплати аліментів більше, ніж за пів року, можуть притягнути до адміністративної відповідальності. Це виконання суспільно корисних робіт. Від початку року суди задовольнили 57 таких протоколів.

"Якщо уже у боржника не має ніякого майна, немає доходів, то потрібно звернутися стягувачу з відвідною заявою до органу державної виконавчої служби з метою отримання відповідної довідки-розрахунку. Тоді стягувач і оформлює тимчасову допомогу на дитину. Ця допомога призначається дітям до 18 років", - каже начальниця відділу Східного міжрегіонального управління Мін’юсту Алла Безпала.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram| Viber | Instagram| Twitter| YouTube| Facebook

На початок