Праві республіканці у Палаті представників США намагаються обмежити військову підтримку для України — NYT

Праві республіканці у Палаті представників США намагаються обмежити військову підтримку для України — NYT

У Палаті представників США намагаються обмежити військову підтримку для України
Прапор США. Ілюстративне фото: АР

Група правих республіканців у Палаті представників США, які наполягають доповнити щорічний законопроект про оборону соціально-консервативною політикою щодо абортів, раси та статі, висуває ще одну вимогу. Йдеться про жорстке обмеження військової підтримки США для України.

Про це пише New York Times.

"Цей тиск підвищує перспективу розбіжності через підтримку США військових зусиль саме тоді, коли президент Байден намагається згуртувати європейських союзників, щоб підтримати Київ у війні з Росією", — йдеться у статті.

Зазначається, що пропозиції групи щодо військової допомоги не мають жодних шансів на схвалення в Палаті представників, або бути прийнятими в Сенаті, де продовжує підтримуватися двопартійна підтримка військових зусиль України.

Але наполягання крайньо-правих голосувати з цього питання в будь-якому випадку ще більше поставило під загрозу законодавство США про оборону та змінило те, що зазвичай є широко підтриманим заходом, який передбачає щорічне підвищення зарплати військовослужбовцям США.

"Палата представників США 12 липня розпочала обговорення виділення 886 мільярдів доларів, уникаючи розбіжностей, оскільки лідери республіканців намагалися у кулуарах заспокоїти ультраконсервативних законодавців, які вимагають голосування за скорочення допомоги Україні та додаткових видатків на соціальну політику", — йдеться у статті.

Зокрема, вони прагнуть проголосувати за низку пропозицій, які перешкоджатимуть підтримці України з боку США, в одній з яких йдеться про припинення фінансування Києва до досягнення дипломатичного вирішення конфлікту та іншу, яка призведе до припинення програми навчання та оснащення українських військових, яка коштує 300 млн доларів.

Республіканець від штату Пенсільванія, голова консервативної фракції Freedom House і конгресмен Скотт Перрі сказав, що голоси за обмеження підтримки України були настільки ж важливі для членів його групи, як голоси за обмеження доступу до абортів і послуг для солдатів-трансгендерів. На запитання, чи може хтось спробувати заблокувати законопроект без таких голосів, він відповів: "Можливо".

Оскільки спікер Палати представників Кевін Маккарті має лише незначну частину контролю, будь-яке повстання правого крила може зупинити оборонну підтримку, позбавивши його голосів, які йому знадобляться для її остаточного ухвалення.

"Але якщо він (Кевін Маккарті — ред.) піддасться вимогам щодо голосування стосовно України, це призведе до розбіжностей у Конгресі щодо війни на критичному етапі контрнаступу України, і одразу після того, як президент Байден цього тижня під час саміту НАТО закликав союзників залишатися єдиними у підтримці України", — йдеться у статті.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг за підсумками закритого засідання країн-членів НАТО 11 липня заявив, що союзники по Альянсу надали Україні безпрецедентну підтримку, надаючи ЗСУ більше боєприпасів та більше сучасного обладнання. Зокрема 11 липня члени НАТО погодили пакет із трьох елементів, щоб наблизити Україну до вступу у військово-політичний блок.

На початок