Утворили синьо-жовтий контур літака. У Вінниці вшанували пам'ять загиблих внаслідок ракетного обстрілу 14 липня

Утворили синьо-жовтий контур літака. У Вінниці вшанували пам'ять загиблих внаслідок ракетного обстрілу 14 липня

Утворили синьо-жовтий контур літака. У Вінниці вшанували пам'ять загиблих внаслідок ракетного обстрілу 14 липня
Акція пам'яті "Янголи пам’яті". Фото: Суспільне Вінниця

Синьо-жовтий контур літака утворили вінничани на площі Європейській. Акцію "Янголи пам’яті" зорганізували напередодні роковин ракетного обстрілу Вінниці, аби вшанувати пам'ять загиблих. Участь у заході взяли, зокрема, студенти Харківського національного університету внутрішніх справ, переселенці, містяни.

Доєдналися до акції подруги Надія та Оксана. Про захід вінничанки дізналися з повідомлення у соцмережах.

"Це велика трагедія і для нашого міста також. Я пам'ятаю, що сама була недалеко від площі Перемоги в той день. Це страшно. Я думаю, що ми маємо єднатися і це один з моментів, коли ми можемо проявляти єдність народу і підтримку, для тих, у кого постраждали рідні люди", — розповіла вінничанка Оксана.

"Це мій район. Я живу біля площі Перемоги, там навчалася. Досі дуже складно повірити, що там все зруйноване, що стільки людей загинули. Тому хотілося приєднатися до такої акції", — зазначила вінничанка Надія.

Янголи пам’яті
Фото: Суспільне Вінниця

За словами співорганізаторки заходу Юлії Мончак, залучили понад сотню людей.

"Всі прийшли згадати тих людей, які загинули від російського агресора. Але разом з тим показати, що ми — незламні. Так як всі стояли на контурі літака пліч-о-пліч, що ми і так далі будемо стояти і захищати наше місто, і нашу країну", — пояснила очільниця відділу молодіжної політики ВМР, організаторка акції Юлія Мончак.

Торік під час ракетного обстрілу літак на площі Перемоги уцілів, бувши в епіцентрі вибухів. Тож, тепер для вінничан він є символ незламності, пояснила Мончак.

Янголи пам’яті
Ракетний обстріл Вінниці. 14 липня 2022 рік. Фото: Суспільне Вінниця

Акцію ж назвали “Янголи памяті”, бо тоді загинули 29 мирних мешканців, з них троє дітей. По завершенню заходу учасники роздали кульки вінничанам.

Янголи пам’яті
Фото: Суспільне Вінниця

Що відомо

  • 14 липня близько 11:00 російські війська вдарили крилатими ракетами по Вінниці. Під час повітряної тривоги дві ракети над областю збили сили ППО, дві — потрапили в центр міста.
  • Ракетні удари по місту завдали з акваторії Чорного моря.
  • Загинули 29 людей, ще 154 травмованих отримали медичну допомогу. До травмпункту відділення невідкладної допомоги міської клінічної лікарні доставили понад 50 поранених. Стан різного ступеню важкості.
  • Унаслідок ракетного обстрілу у Вінниці 49 житлових будинків зазнали руйнувань, вони розташовані неподалік від місця теракту, що стався 14 липня. У будинках вибиті вікна, зламані двері, пошкоджені стіни та вщент зруйновані перегородки.
  • На початку року СБУ повідомила Осіпову про підозру за організацію систематичних ракетних ударів з акваторії Чорного моря по українських густонаселених пунктах.
  • У Краснодарі в Росії 10 липня застрелили заступника начальника міського відділу з мобілізаційної роботи та командира підводного човна "Краснодар" Станіслава Ржицького.
На початок