"Грошову допомогу отримуватимуть усі постраждалі від підриву Каховської ГЕС" — Мінсоцполітики

"Грошову допомогу отримуватимуть усі постраждалі від підриву Каховської ГЕС" — Мінсоцполітики

Одноразову матеріальну грошову допомогу отримуватимуть усі, хто постраждав від підриву Каховської ГЕС. Станом на 13 липня таке рішення ухвалив Кабінет Міністрів України.

Про це повідомили в пресслужбі Департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної військової адміністрації.

"Постраждалі внаслідок підриву Каховської ГЕС відтепер можуть отримати одноразову матеріальну грошову допомогу незалежно від того, чи зареєстровані вони як внутрішньопереміщені особи, чи отримують щомісячні виплати на проживання", — йдеться у повідомленні Департаменту соцзахисту.

19 червня 2023 року Уряд ухвалив рішення про виплату грошової допомоги постраждалим від підтоплення регіонам Миколаївщини та Херсонщини. Для цього з державного бюджету виділено понад 564 мільйони гривень на виплату одноразової матеріальної допомоги у розмірі п'ять тисяч гривень.

Тоді постраждалими визнали такі категорії населення:

  • проживали/були зареєстровані/задекларовані у населених пунктах, що розташовані в районах підтоплень Миколаївської та Херсонської областей.
  • перемістилися після 6-го червня 2023 року з тимчасово окупованих Російською Федерацією територій Миколаївської та Херсонської областей,  які розташовані в районах підтоплень зазначених регіонів.

Станом на 19 червня призначення одноразової виплати не здійснювалося тим громадянам, які переїхали до інших громад через підтоплення, та були зареєстровані як внутрішньопереміщені особи.

Люди, чиє майно було пошкоджено внаслідок підриву греблі, також мають право на отримання компенсації від держави в рамках механізму "Євідновлення".

Подати заяву на отримання допомоги можна у будь-якому управлінні соціального захисту. Звернутися з документом необхідно до 31-го серпня 2023 року.

Отримати гроші можна буде через Акціонерне товариство "Укрпошта" або через установи уповноважених банків.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок