Скіфські поховання досліджували археологи на Полтавщині

Скіфські поховання досліджували археологи на Полтавщині

Скіфські поховання досліджували археологи на Полтавщині Фото Дениса Гречко

Шоста польова археологічна школа, яка щороку відбувається у Більському городищі, що на Полтавщині, завершилась. 25 археологів з усієї України брали участь у розкопках, повідомив фахівець інституту археології України Денис Гречко.

За час школи дослідники виявили поховання скіфського воїна. У стінку його могили були встромлені залізні наконечники списа та дротика. Також археологи виявили сагайдачний набір з бронзовими наконечниками стріл. Це − специфічна риса скіфської поховальної традиції, каже фахівець інституту археології України Денис Гречко.

Поховання, що виявили дослідники під час археологічної школиФото Дениса Гречко

Поховання, що виявили дослідники під час археологічної школи

Також учасники школи дослідили поховання у, так званій, скороченій позі. Тобто, коли небіжчика клали у могилу на бік з підігнутими ногами та руками перед обличчям. Це є рідкісним явищем для скіфського часу, каже Денис Гречко.

Під час вивчення ще одного поховання археологи з’ясували, що тут раніше було житло.

"Це може свідчити про те, що при створенні некрополя скіфи не знали про те, що на цьому місці до цього жили люди", − розповів фахівець інституту археології Денис Гречко.

Археологи досліджують скіфське похованняФото Дениса Гречко

Археологи досліджують скіфське поховання

Нагадаємо, польова археологічна школа тривала на Полтавщині із 24 до 26 липня. За цей час учасники, зокрема, із Києва, Харкова та Дніпра, пройшли теоретичну та практичну підготовку. Розкопки на території колишнього Більського городища після них продовжили науковці НАН України. Загальна площа досліджень – близько 400 квадратних метрів. Таку школу організували вшосте.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди