Лікарям, які погодяться працювати у Знам’янці на Кіровоградщині, пропонують житло і 20 тисяч гривень зарплати

Лікарям, які погодяться працювати у Знам’янці на Кіровоградщині, пропонують житло і 20 тисяч гривень зарплати

Лікарям, які погодяться працювати у Знам’янці на Кіровоградщині, пропонують житло і 20 тисяч гривень зарплати
Фото: Суспільне Кропивницький

Лікарям, які погодяться працювати у Знам’янці на Кіровоградщині, пропонують житло і 20 тисяч гривень зарплати. У міській лікарні бракує чотирьох лікарів, розповів її керівник Руслан Пушкаренко. Найбільша потреба у педіатрі.

Наталія Муравська – пенсіонерка. Їй 65 і вона продовжує працювати педіатром: "Поки здоров’я дозволяє, буду працювати".

Лікар-педіатр Наталія Муравська
Лікар педіатр Наталія Муравська. Фото: Суспільне Кропивницький

Наталія Муравська працює педіатром 40 років, нині — у Знам’янській міській лікарні. Через те, що лікарів тут бракує, приймає більшу кількість дітей. Пояснює, за рекомендаціями Національної служби здоров’я оптимальний обсяг підписаних декларацій з дитячими лікарями – 900. У неї – 1300 пацієнтів.

"На початок війни різко зменшились приймання, було і 20, і 15 дітей. А зараз по 40, по 50, по 60 дітей у день. Зрозуміло, що повинні прийти нові лікарі, педіатрів завжди не вистачало, це така велика проблема".

Знам’янчанка Анастасія Радченко привела на прийом до лікарки 7-річного сина. "Наплив дуже великий і дуже зручно, що є така система електронна медична, у якій ми можемо записатися на прийом, і нам не доводиться чекати у чергах".

У лікарні працюють 88 лікарів. Не вистачає чотирьох, говорить директор Руслан Пушкаренко. Бракує одного педіатра.

"Ми маємо законтрактовані 19 пакетів з НСЗУ, розвиваємося, і попри те, що складна ситуація, на сьогодні ми виконуємо умови – платимо не нижче 20 тисяч лікарю".

Для лікарів, які погодяться працювати у лікарні, пропонують квартири, розповіла секретарка міськради Вікторія Зеленська. Є трикімнатна для родини, дві однокімнатні. Житло надають безплатно, лікарі мають сплачувати комунальні послуги.

У лікарнях Кіровоградщини не вистачає 104 лікарів, з них десять — педіатри. Це дані від директора обласного департаменту охорони здоров’я Олега Рибальченка.

"Частина педіатрів – це жінки, вони поїхали за кордон і не повернулися. Частина поновилася внаслідок переїзду внутрішньопереміщених осіб, ми набрали лікарів, але ситуація поки що залишається дійсно складною. У тому числі була мобілізація, чоловіки-педіатри теж були залучені".

Олег Рибальченка каже, у громадах лікарів забезпечують житлом.

На початок