Муровану огорожу на стадіоні замінюють сіткою: у громаді виник конфлікт

Муровану огорожу на стадіоні замінюють сіткою: у громаді виник конфлікт

Муровану огорожу на стадіоні замінюють сіткою: у громаді виник конфлікт
Суспільне Тернопіль

На центральному міському стадіоні "Надія" у Копичинцях демонтували частину мурованої огорожі та замінюють її металевою сіткою. Про це Суспільному повідомили мешканці будинків через дорогу від стадіону. Люди кажуть, металева огорожа не захистить їх від шуму.

Шлаково-цегляну огорожу встановили у 1927 році, коли збудували цей стадіон, каже місцевий житель Олександр Трішкін.

Олександр Трішкін, житель Копичинців Чортківського району
Олександр Трішкін, житель Копичинців. Суспільне Тернопіль

"З 1979-го року, як прийшов з армії, відтоді грав тут футбол. На цьому стадіоні був чемпіонат України, чемпіонат області. Від воріт був суцільний пліт. Там не було 20 метрів плоту. Мер сказав, що зроблять майданчик і він добудує той пліт. Натомість розвалив його до кінця. Цей стадіон стоїть ще від Австрії. Лише треба було добудувати. Він хоче зробити стоянку і заїжджати сюди. Стоянка попри пліт тут і так була. Це все належить до ділянки стадіону. Він засипав бігові доріжки і хоче обгородити сіткою".

Зоя Демків живе поблизу центрального міського стадіону.

Зоя Демків, жителька Копичинців Чортківського району
Зоя Демків, жителька Копичинців. Суспільне Тернопіль

"На тому місці, де зараз хочуть поставити сітку, стояла огорожа в дуже жахливому стані. Це був мур. Діти по тому мурі ходили, було страшно, щоб вони не впали і щось собі не зробили. Це стадіон, тут завжди діти грають футбол. Навіть якщо є якийсь шум, то цей шум не цілодобово".

Ворота стадіону в Копичинцях і місце, де зруйнували муровану огорожу
Ворота стадіону і місце, де зруйнували муровану огорожу. Суспільне Тернопіль

Ольга Стечишин живе через дорогу від центрального міського стадіону на вулиці Веселій у Копичинцях. За її словами, якщо замість мурованої огорожі встановлять сітку, вона не захищатиме мешканців прилеглих будинків від шуму зі стадіону.

Ольга Стечишин, жителька Копичинців Чортківського району
Ольга Стечишин, жителька Копичинців. Суспільне Тернопіль

"Отут, через дорогу, стояв паркан заввишки 2 метри. Постійно відбувалися спартакіади, районні футбольні матчі, змагання обласного рівня. Нам ніколи не заважав шум, ми не мали претензій. Мур був міцний, він збудований ще з польської цегли. Коли було поруйновано тільки 23 метри, ми просили, щоб їх відремонтували, зробили маленький капітальний ремонт. Це були б, напевно, невеликі кошти. Ми написали перше звернення 12 квітня. Підписали всі люди, які живуть біля стадіону, але нам відповіді від 12 квітня ніхто не дав".

Стадіон "Надія" в Копичинцях Чортківського району
Стадіон "Надія" в Копичинцях. Суспільне Тернопіль

Щоб відновили муровану огорожу, 26 травня звернулися до міської ради вдруге, – говорить Ольга Стечишин.

"Ми написали, просимо включити в порядок денний чергової сесії питання щодо розроблення кошторисної документації для встановлення мурованої чи панельної огорожі частини стадіону "Надія", яка прилягає до вулиці Весела, з метою зменшення шумового навантаження на прилеглі житлові будинки".

Жителі з'ясовують ситуацію щодо огорожі стадіону в Копичинцях
Жителі з'ясовують ситуацію щодо огорожі. Суспільне Тернопіль

Сесія Копичинецької міської ради відбулася 29 березня, розповідає жінка. Каже, їхнє питання не розглядали. 6 липня, коли почали демонтувати огорожу, місцеві жителі викликали представників поліції. Вони задокументували факт демонтажу й обіцяли повідомити людей про результати розслідування, розповіла Ольга Стечишин.

Питання, чому вирішили замінити кам’яну огорожу на металеву сітку, прокоментував заступник міського голови Копичинців Богдан Гусак.

Богдан Гусак, заступник Копичинецького міського голови
Богдан Гусак, заступник міського голови Копичинців. Суспільне Тернопіль

"Почалося з того, що торік ми зробили майданчик зі штучним покриттям. Постало питання щодо заваленої огорожі. У березні хотіли довести її до порядку, з чогось треба було починати. Цього ж місяця провели обстеження, прийняли рішення, що економічно не вигідно його утримувати, штукатурити, замуровувати, коли мур далі продовжує сипатися. Прийняли рішення демонтувати і встановити сітку".

На закупівлю металевої сітки та на її встановлення виділили з міського бюджету 119 тисяч гривень, розповів Богдан Гусак. За його словами, це зробили на основі акту обстеження комісії, до складу якої увійшли представники міської ради та начальник Теребовлянського відділу інвестицій та будівництва. На запитання, чи розробляли проєктно-кошторисну документацію на виконання цих робіт, заступник міського голови відповів:

"Ні. Річ у тому, що це не є капітальне будівництво. Що ми там, бетони заливаємо, муруємо? Просто огорожу ставимо".

На стадіоні в Копичинцях
На стадіоні. Суспільне Тернопіль

Прокоментувати ситуацію кореспонденти Суспільного попросили тернопільського архітектора Олега Заліщука.

"Стадіон – це об'єкт комунальної власності. Він має бути на балансі міської, сільської чи селищної ради. І, без сумніву, має бути його балансова вартість. Наші норми, закон каже, що капітальні видатки – це є капітальне будівництво нового об’єкта, це є реконструкція, капремонт і реставрація. Якщо говорити про те, що в Копичинцях міняють одну огорожу на іншу, простим способом, це є реконструкція, бо змінюється вигляд стіни, яка огороджує. Якщо є балансова вартість, а вона мала б бути, якщо об'єкт є в комунальній власності, то тоді їм треба цю балансову вартість змінювати. Це має робитися на основі якогось документа. Має бути кошторис, який передбачає, що будемо робити і як маємо робити. Кошторис складається на основі проєктної документації чи акту про дефекти".

Олег Заліщук, тернопільський архітектор
Олег Заліщук, архітектор. Суспільне Тернопіль

Щодо шумозахисної зони поблизу житлової забудови Олег Заліщук сказав:

"Державні будівельні і санітарні норми та правила обов'язково передбачають захист від шуму, тим паче від стадіонів. І тому мали б бути елементи захисту. Мали визначити, який шум створює стадіон для мешканців. Відтак, щоб забезпечити їм комфортне проживання, мають бути чи насадження, чи та сама суцільна огорожа".

Читайте також

На початок