У Києві суд виніс вирок беркутівцю Руслану Марчуку

У Києві суд виніс вирок беркутівцю Руслану Марчуку

У Києві суд виніс вирок беркутівцю Руслану Марчуку
Руслан Марчук у суді(зліва) Фото: Адвокатська дорадча група/Facebook

Шевченківський суд Києва, сьогодні, 12 липня, призначив беркутівцю Руслану Марчуку покарання 5 років позбавлення волі з випробувальним терміном на 2 роки, тобто умовно. Та позбавив його права обіймати посади в правоохоронних органах терміном на 2 роки. Про це повідомляє у Telegram Адаокатська дорадча група.

Зазначається, що головуючий суддя Андрій Трубніков визнав Марчука винним у порушенні:

  • ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України (перевищенні влади та службових повноважень пов'язаних з застосуванням насильства)
  • ч. 4 ст. 41, ст. 340 ККУ (незаконне перешкоджання мирним зібранням та виконання явно злочинного наказу)
  • ч. 1 ст. 171 ККУ (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів)

У зв'язку з закінченням строків давності для притягнення до кримінально відповідальності, Марчук звільняється від покарання за ч. 4 ст. 41 Особа, що виконала явно кримінально протиправний наказ або розпорядження, за діяння, вчинені з метою виконання такого наказу або розпорядження, підлягає кримінальній відповідальності на загальних підставах., ст. 340Незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій та ч. 1 ст. 171Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів ККУ.

"Таким чином, суд призначив Марчуку покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з випробувальним терміном на 2 роки (з позбавленням права обіймати посади в терміном на 2 роки) — за перевищення влади та службових повноважень пов'язаних з застосуванням насильства",— йдеться у повідомленні.

Також суд частково задовольнив цивільні позови потерпілих Любомири Кеплер та Марії Лебедєвої та призначив стягнути з обвинуваченого по 30 та 50 тис. грн. моральної шкоди відповідно.

Вирок набирає законної сили після розгляду скарг апеляційною інстанцією чи після закінчення строків оскарження, якщо жодна сторона не подасть апеляцію.

Що відомо про Руслана Марчука

Руслан Марчук, ексзаступник командира 1-го взводу 3-ої роти київського беркуту, звинувачувався у перевищенні влади та службових повноважень, умисному перешкоджанні законній професійній діяльності журналіста та незаконному перешкоджанні мирним зібранням, виконанні явно злочинного наказу.

Що відомо про справи Майдану

Печерський районний суд Києва 5 грудня 2022 року засудив до 8 років за ґратами колишнього працівника батальйону міліції особливого призначення "Беркут" ГУ МВС України в Харківській області. Це перший вирок у "Справах Майдану" за процедурою спеціального судового провадження.

Колишніх бійців "Беркуту Олега Янішевського, Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Сергія Тамтуру та Олександра Маринченка", яких судили за розстріли на Майдані під час Революції гідності обміняли в рамках обміну полоненими 29 грудня 2020 року. Пізніше двоє, Тамтура і Маринченко, повернулися до Києва.

Загалом у всіх містах України розслідується більше ніж 4,7 тис. злочинів проти учасників Революції Гідності.

На початок