Заміна вилученим на ЗСУ: громадам Рівненщини передали шкільні автобуси

Заміна вилученим на ЗСУ: громадам Рівненщини передали шкільні автобуси

Шкільні автобуси передають у громади Рівненщини
Фото: Суспільне Рівне

Десять шкільних автобусів отримали громади Рівненщини завдяки освітній субвенції з держбюджету та співфінансування громад. Їх передали керівникам громад 12 липня. Зі слів директора обласного департаменту освіти і науки Петра Коржевського, новими автобусами частково замінять ті, які вилучили на потреби ЗСУ.

Олександрійський ліцей імені Андрія Мельника — єдиний освітній заклад, який отримав одразу два транспортні засоби. З 470 його учнів доїжджають майже 200. Зі слів заступниці голови громади Оксани Горецької, була потреба у транспорті, адже довозити дітей до школи потрібно із чотирьох сіл:

"Ми відгукнулися на пропозицію адміністрації й дали співфінансування на придбання двох автобусів у сумі два мільйони 400 тисяч гривень. Траєкторія руху автобуса складає 20,5 кілометрів. Найвіддаленіше село від закладу, Волошки, розташоване на відстані семи кілометрів. Ще у нас довіз здійснюється із села Свяття, Три Копці, Нової Любомирки".

Шкільний автобус на Рівненщині
Фото: Суспільне Рівне

До 1 вересня у ліцеї планують сформувати нові маршрути підвезення учнів. Водіїв та вихователів, для супроводу дітей, уже затвердили на посади.

"Один автобус забрали для потреб Збройних Сил України з початком повномасштабного вторгнення Російської Федерації. Ми уклали угоду із перевізником, діти не були обмежені у доступі до закладу освіти", — зауважила заступниця голови Олександрійської тергромади.

Заступниця голови Олександрійської тергромади Оксана Горецька
Заступниця голови Олександрійської тергромади Оксана Горецька/Фото: Суспільне Рівне

Шкільний автобус придбали і для Крилівського ліцею Корецької громади.

"За три останні роки — це буде уже третій автобус. Тому що, коли розпочалася війна, три автобуси ми змушені були передати для Збройних Сил України. Цього року ми виділили мільйон 200 тисяч гривень. Минулого року — це було 700 тисяч гривень. Це у нас буде Бриків, Богданівка, Черниця і Крилів. Плануємо ще й Сапожин. Діток буде їздити близько 50", — зазначила міська голова Корця Людмила Дмитрук.

Міська голова Корця Людмила Дмитрук
Міська голова Корця Людмила Дмитрук

Ключі від автобусів
Фото: Суспільне Рівне

Загалом, для громад Рівненщини закупили 21 шкільний автобус: десять передали 12 липня, на наступному тижні планують отримати ще 11, повідомив директор обласного департаменту освіти і науки Петро Коржевський.

"Нам потрібно було поновити автобусний парк у тих закладах освіти, де автобуси були вилучені на потреби Збройних Сил України. Ми з 56, які були вилучені, цього року закупимо 32 автобуси. Вважаю, що це дуже високий відсоток. Субвенція в межах 60-59 мільйонів, а решта — це кошти територіальних громад", — пояснив посадовець.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок