Вода у Зарічному біля Чернігова: хто її постачатиме, а хто обслуговуватиме водопровідні мережі

Вода у Зарічному біля Чернігова: хто її постачатиме, а хто обслуговуватиме водопровідні мережі

Вода у Зарічному біля Чернігова: хто її постачатиме, а хто обслуговуватиме водопровідні мережі
ФОТО: Суспільне Чернігів

Водопровідні мережі в мікрорайоні Зарічне у Чернігові обслуговуватиме "Чернігівводоканал", попри те, що воду постачатиме КП "Киїнське". Про це Суспільному повідомила юрисконсульт КП "Чернігівводоканалу" Оксана Белавцева. Ціна за кубометр води становитиме 33 гривні. У "Чернігівводоканалі" роз’яснили, що буде з водопостачанням у Зарічному у відповідь на протести людей, які були проти підвищення ціни на воду та зміни постачальника.

Оксана Белавцева пояснює, які мережі залишилися на балансі підприємства після передачі чернігівською міською радою водонапірної вежі, артезіанської свердловини та частини водогону у власність новоствореного КП "Киїнське". За її словами, міська рада повернула Киїнці те, що було в користуванні "Чернігівводоканалом" з 2010 року.

"Мережі, які перебувають на території житлового масиву Зарічне, перебувають на балансі КП «Чернігівводоканал», і нікуди не передавалися. Наразі це обслуговування підприємства. Умови обслуговування цих мереж жодним чином не зміняться. Це все вже враховано в тарифі, і обслуговування буде здійснюватись за рахунок тарифу, який затверджений для підприємства. Додаткових коштів за обслуговування Зарічного стягуватись не буде", — каже Белавцева.
Юрисконсульт КП "Чернігівводоканалу" Оксана Белавцева
Юрисконсульт КП "Чернігівводоканалу" — Оксана Белавцева. ФОТО: Суспільне Чернігів

Нагадаємо, жителі Зарічного, протестували проти підвищення ціни та зміни постачальника води. Раніше місцеві платили по 15 гривень за кубометр. "Чернігівводоканал" не продовжив договір із більше ніж двома сотнями абонентів Зарічного.

Жителі Зарічного
Жителі Зарічного протестують проти підвищення цін. ФОТО: Суспільне Чернігів

Новостворене підприємство КП "Киїнське" наразі здійснює подачу води. За їх тарифом кубометр коштуватиме 33 гривні. Мешканці мікрорайону не хочуть сплачувати за воду Киїнці, бо ціна вдвічі більша, ніж у "Чернігівводоканалі", розповіли вони Суспільному під час мітингу. Але, за словами Оксани Белавцевої, у жителів Зарічного немає альтернативного рішення.

Жінка говорить, що КП "Киїнське" буде надавати послуги на відповідній території, і як балансоутримувач він має єдину технічну можливість наразі надавати воду жителям Зарічного.

"До скважини вони приєднані, іншої технічної можливості їх переприєднати наразі немає, тому єдиним монополістом, можна так сказати, наразі надання послуг для Зарічного є КП “Киїнське”.

За словами сільського голови Киїнки Андрія Головача, зараз розпочався процес підписання договорів із жителями Зарічного.

"Зараз заключають договори жителі Трихсвятської Слободи, Киїнка, Зарічне на сьогодні, там два чоловіки тільки уклали договір із КП".

Сільський голова Киїнки Андріяй Головач
Сільський голова Киїнки — Андріяй Головач. ФОТО: Суспільне Чернігів

За словами Головача, зараз водопостачання до Зарічного безперебійне. Але, його можуть відключати тим, хто не укладе договір із КП "Киїнське".

"Воєнний стан, певний час буде подаватися вода. Але, все одно, КП не може працювати в мінус, тому що, немає звідки брати стільки коштів, щоб його утримувати. Відповідно, потім, якщо не буде договорів, просто відключимо абонентів і все".

Як розповіли Суспільному жителі Зарічного, вони готують документи до суду, щоб оскаржити дії з передачі свердловини, водонапірної вежі та частини водогону Киїнці.

Дивіться у сюжеті:

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок