Кіровоградщина з початку повномасштабного вторгнення Росії отримала майже три тисячі тонн гуманітарного вантажу

Кіровоградщина з початку повномасштабного вторгнення Росії отримала майже три тисячі тонн гуманітарного вантажу

Кіровоградщина з початку повномасштабного вторгнення Росії отримала майже три тисячі тонн гуманітарного вантажу
Кіровоградська область після вторгнення Росії отримала майже три тисячі тонн гуманітарки. Гуманітарна допомога. Фото: Суспільне Кропивницький

Кіровоградська область з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року отримала 2 641 тонну гуманітарного вантажу. Про це на брифінгу розповів директор департаменту соціального захисту населення Кіровоградської військової адміністрації Олександр Догаров.

Гуманітарну допомогу, зокрема харчі, одяг, ліки, предмети побуту та гігієни роздавали переселенцям, сказав Догаров. Нині їх в області 85 тисяч.

Допомогу по громадах, де розселялись люди, розподіляли з гуманітарного хабу, який після вторгнення Росії в Україну створили при Кіровоградській адміністрації.

Крім допомоги у натуральному вигляді, отримували гроші, зокрема від ООН та ЮНІСЕФ. Це 129 мільйонів гривень які отримали майже 30 тисяч людей, переважно багатодітні сім'ї, сім'ї, які мають дітей-інвалідів, сім'ї людей похилого віку.

У 2023 році потік гуманітарної допомоги до хабу Кіровоградської ОВА зменшився через те, що міжнародні організації налагодили співпрацю безпосередньо з громадами, де живуть переселенці.

Нині на складі хабу лежить 52 тонни вантажу з Нижньосілезького воєводства (Польща), з яким Кіровоградщина підписала меморандум про співпрацю у 2003 році. 10 і 11 липня надійшли продукти, компактні туалети, шафи, душі, обігрівачі, газові балони, редуктори, плити. Вантаж надійде у громади на наступному тижні.

В червні з цього воєводства отримали перший вантаж вагою 46,5 тонн – одяг, харчі, предмети побуту — матраци, ковдри, пледи, генератори, медичне обладнання.

Це роздали таким територіальним громадам: Олександрівська, Кетрисанівська, Петрівська, Тишківська, Компаніївська, Добровеличківська, Великоандрусівська, Новомиргородська, Побузька, Маловисківська, Суботцівська, Піщанобрідська, Голованівська, Тишківська, Смолінська, Новгородківська, а також міста Кропивницький, Світловодськ, Олександрія та Знам'янка. Медичне обладнання передали регіональному центру громадського здоров'я, щоб цей комунальній заклад передавав його до громад.

На початок