Сили оборони, укриття, дороги: куди спрямують бюджетні кошти в наступному півріччі на Черкащині

Сили оборони, укриття, дороги: куди спрямують бюджетні кошти в наступному півріччі на Черкащині

Сили оборони, укриття, дороги: куди спрямують бюджетні кошти в наступному півріччі на Черкащині
Суспільне Черкаси/ Наталі Соколан

У Черкаській області фіксують позитивну динаміку щодо виконання місцевих бюджетів. При цьому є і приріст доходів, розповіла під час брифінгу перша заступниця голови Черкаської ОДА Наталія Кравченко.

Зі слів пані Наталії, з початку 2023 року фіксують приріст близько 42% державного і місцевого бюджетів разом.

"В цілому за перше півріччя до бюджетів усіх рівнів надійшло 14 мільярдів гривень. Дохідна частина місцевих бюджетів склала 7 мільярдів гривень. Це на 6% перевиконання від плану на півріччя. Якщо брати дохідну частину по загальному фонду місцевих бюджетів, то надходження зросли у порівняні з першим півріччям минулого року на 37%. Область зайняла сьоме рейтингове місце по країні", — розповіла вона.

Надходження податків на прибуток підприємств приватного сектору зросли майже вдвічі. Це друге рейтингове місце по Україні. Щодо податку на доходи фізичних осіб, то основний формуючий податок загального фонду виріс на 36%.

Зі зростанням видаткової частини зростають і видатки. Найбільша частина видатків це зарплата і захищені статті. Зарплату бюджетникам платять вчасно, затримок немає, зазначила Наталія Кравченко.

Війна внесла свої корективи, орієнтири і пріоритети у частині використання коштів місцевих бюджетів, додала вона:

"На перше місце вийшли невластиві для місцевих бюджетів видатки — такі, як підтримка Збройних Сил України, тероборони та взагалі всіх сил оборони. Другий пріоритет — підтримка ветеранів, членів їх сімей, сімей загиблих, зниклих безвісти. На це передбачені кошти у сумі понад 120 мільйонів гривень і в обласному бюджеті, і в бюджетах територіальних громад".

Ще один пріоритет — це укриття.

"Ми наразі посилено працюємо над укриттями в загальних закладах освіти. Частина з них уже відремонтовані. Використовують і кошти місцевих бюджетів. Наразі використали 309 мільйонів гривень. Черкаський міський бюджет передбачив субвенцію у 15 мільйонів гривень на будівництво модульних укриттів у місті. Також на укриття спрямували вже 50 мільйонів гривень із місцевих бюджетів. Крім того, торік надійшло 40,4 мільйона гривень субвенцій із державного бюджету на спорудження укриттів в загальних закладах середньої освіти. У восьми закладах освіти виконують ремонти для покращення безпекових умов за підтримки ЮНІСЕФ", — розповіла заступниця.

Щодо галузі освіти, то передбачили, що з місцевих бюджетів закуплять шкільні автобуси, додала Наталія Кравченко. Їх вже закупили 6. Загальна сума — 13,9 мільйонів гривень. Ще 18 шкільних автобусів планують придбати до початку шкільного навчального року. На це передбачили 39 мільйонів.

У медицині теж реалізують кілька проєктів:

"З минулого року продовжать споруджувати радіологічний корпус обласного онкодиспансеру для лінійних прискорювачів. На це передбачили близько 55 мільйонів гривень. 76 мільйонів спрямували на придбання обладнання для медичних закладів. Це обласна лікарня, дитяча обласна лікарня, онкологічний диспансер, кардіоцентр та решта лікувальних закладів".

Підготували і проєкт реконструкції госпіталю для ветеранів. Її розпочнуть цього року. Проєкт першої черги вартує 119 млн гривень. Проєкт буде масштабним, його реалізація триватиме і в 2024 році.

Спрямували також кошти на енергозаощаджувальні заходи в медичних закладах та капітальний ремонт. Також проведуть ремонт у психоневрологічному диспансері та психлікарні.

На ремонт доріг передбачили субвенцію з державного бюджету у 837 мільйонів гривень. На капітальний ремонт вулиць і доріг комун власності — 1 мільярд 156 мільйонів гривень, із яких за перше півріччя використали 323 мільйони гривень.

"Для того, щоб використати кошти державного бюджету, існує певний порядок. Має пройти процедура, розгляд і затвердження переліку через Укравтодор. Зараз ця процедура вже пройшла. Найближчим часом очікуємо ремонтів на державних дорогах місцевого значення", — розповіла посадовиця.

Також, з її слів, держава відновила житлові програми для окремих категорій громадян. На це передбачили 233 мільйонів гривень цільової субвенції.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок