Поранений ліз через мінне поле: історія захисника з Маріуполя Іллі Сафановського

Поранений ліз через мінне поле: історія захисника з Маріуполя Іллі Сафановського

Поранений ліз через мінне поле: історія захисника з Маріуполя Іллі Сафановського
Ілля Сафановський у центрі "Незламні". Фото Першого ТМО Львова

Ілля Сафановський з Маріуполя воює з 2017 року. 26-річний військовий пройшов бої у "гарячих" точках на Донецькому напрямку. Зокрема, у Пісках, Авдіївці та Водяному. Наприкінці червня 2023 року захисник, відбиваючи позиції у російських військових під Бахмутом, отримав поранення. Зараз його ногу намагаються врятувати медики реабілітаційного центру "Незламні" у Львові. Історією захисника поділилися у Першому ТМО Львова.

У червні Ілля Сафановський разом з побратимами потрапив під перехресний вогонь під Бахмутом.

"Стріляли усім, що було під руками. Кулемети, протитанкові та автоматні черги вистрілювали одна за одною, гранати літали повсюди", — каже військовий.

Тоді Ілля відчув оніміння в нозі, її роздробили три кулі. Коли бій закінчився, чоловік разом з іншими захисниками на світанку крізь туман проповз 40 метрів до найближчих позицій Сил оборони. Як виявилось, те поле було заміноване.

"Коли ми повзли, то не бачили майже нічого. А як зрозуміли, що там було все в мінах, то не могли повірити, що всі живими добрались до нашого окопу", — розповідає Ілля Сафановський.

В окопі чоловік наклав собі турнікет. Після цього його відвезли до найближчого шпиталю. Медики діагностували мінно-вибухову травму та відкритий осколковий перелом правої ноги в ділянці стегна. Тоді лікарі зафіксували перелом металевим апаратом та скерували Іллю на лікування до Харкова. Невдовзі військового перевезли у Львів.

"У центрі "Незламні" спеціалісти продовжили боротьбу за його кінцівку: рани ноги почали гноїтись. Тому ортопеди-травматологи розкрили рани та дісталися до кістки. Далі — забрали дрібні нежиттєздатні фрагменти м’язів та уламки кісток. Тоді заново закріпили апарат зовнішньої фіксації. І продовжили лікування ран, щоби інфекція не поширилася на кістку", — повідомляють у лікарні.

Згодом захисника мають ще раз прооперувати — хірургічно закрити рани, а також вживити стрижень з цементним заповнювачем. Це необхідно, щоб зберегти об'єм втраченої кістки.

Ілля Сафановський розповідає, впевнений, що нога заживе. А після перемоги хоче поїхати у рідний Маріуполь, відбудувати зруйнований дім та жити там разом з дружиною та 5-річною донькою.

На початок