Заклади освіти на Київщині отримали ще 10 потужних генераторів

Заклади освіти на Київщині отримали ще 10 потужних генераторів

Заклади освіти на Київщині отримали ще 10 потужних генераторів
Фото: КОВА

Ще 10 закладів освіти на Київщині отримали потужні генератори (6,6 кВт) для безперервного навчального процесу, які передали волонтери та благодійники.

Про це повідомив голова Київської ОВА Руслан Кравченко.

Минулого опалювального сезону чимало дітей навчались дистанційно, оскільки в школах не було електроенергії та опалення через російські обстріли інфраструктури. А деякі заклади, каже Кравченко, працювали при світлі ліхтарів.

"Зараз закладам освіти необхідно ще 250 одиниць. Наше завдання – налагодити нормальну роботу всіх закладів освіти Київщини, навіть за умови відсутності централізованого енергопостачання", – розповів голова КОВА.

За його даними, в закладах освіти Київщині наразі встановлені майже 1,4 тисячі генераторів різної потужності.

Яка ситуація з електропостачанням в Україні

Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України. А після обстрілів 16 грудня запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

Міжнародні організації та уряди країн відправили Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

В уряді України розглядали три сценарії блекауту і закликали українців економити електроенергію та підготуватись до тривалих відключень світла.

З 16 січня 2023-го українці можуть обміняти старі електричні лампи розжарювання на енергоощадні LED-лампи, вони на 88% більш енергоефективні. Фінансування 30 млн LED-ламп відбуватиметься коштом ЄС. Заявку можна подати через "Дію", після чого — отримати п'ять нових ламп у відділені "Укрпошти".

В НЕК "Укренерго" попереджали, що енергосистема через численні атаки з боку Росії все ще перебуває у важкому стані, тому можливий дефіцит електроенергії влітку.

На початок