Дані про тенісиста Вімблдона Енді Маррея перетворили на ілюстрацію NFT

Дані про тенісиста Вімблдона Енді Маррея перетворили на ілюстрацію NFT

Дані про тенісиста Вімблдона Енді Маррея перетворили на ілюстрацію NFT
AP Photo/Kin Cheung

Турецько-американський художник Рефік Анадол створив артпроєкт "Виставка" (The Exposition) NFTNFT, non-fungible token (невзаємозамінний токен) — це запис у реєстрі блокчейну, що представляє унікальний цифровий елемент. на основі даних британського тенісиста Енді Маррея. Митець співпрацював із тенісним турніром Вімблдон: вони обʼєдналися, щоб запустити офіційний мистецький NFT Вімблдону на Ethereum.

Для цифрового артпроєкту "Виставка"використовували дані за 18 років карʼєри Маррея, включно з його двома перемогами на турнірах Великого шлему у 2013 і 2016 роках. Також проводили сеанси захоплення руху тенісиста, щоб використати у проєкті.

вімбілдон
Артпроєкт "Виставка". Скриншот із сайту артпроєкту

Розробники створили унікальний алгоритм, який використовує мільйони вхідних даних зі статистики, а також рух, аудіо та візуальні дані. Отримані кольорові сплески відображають "драму, суперництво та перемоги на чемпіонаті" вімблдонської кар'єри Маррея, як зазначено в описі проєкту.

Це NFT позиціюють як "перше у світі поєднання цифрового мистецтва, спорту та науки про дані".

"Дуже радий співпрацювати з Вімблдоном і студією Рефіка Анадола над цифровим артпроєктом на основі даних, що охоплюють кожен матч, який я коли-небудь грав на Вімблдоні", — написав Маррей у Twitter.

Відкрите видання NFT надійшло у продаж ще 8 липня до матчу другого раунду Маррея на Вімблдоні 2023, і буде доступне до 16 липня. Ціна NFT становить $147 за штуку.

Власники зможуть розблокувати "майбутні можливості", включно з ексклюзивним доступом до придбання фізичного друкованого видання NFT, створеного Avant Arte, як спосіб подальшого поєднання фізичного та цифрового світу.

Хто такий Енді Маррей

Ендрю "Енді" Баррон Маррей — британський тенісист із шотландського міста Данблейн, єдиний в історії дворазовий олімпійський чемпіон в одиночному розряді (2012 та 2016), колишня перша ракетка світу (вперше 7 листопада 2016).

Також переможець трьох турнірів Великого шлему:

  • Відкритого чемпіонату США 2012 (перший британець у Відкриту еру, який виграв турнір Великого шлему);
  • Вімблдону у 2013 і 2016 роках (перший з 1936 року британський тенісист, який виграв Вімблдонський турнір в чоловічому одиночному розряді).

Усього за кар'єру Маррей 11 разів грав у фіналах турнірів Великого шлему (як мінімум по разу на кожному з турнірів) та став переможцем 49 турнірів ATP (з них 46 в одиночному розряді).

вімбілдон
Енді Маррей. Тенісист Енді Маррей тримає золоту медаль на літніх Олімпійських іграх 2016 року в Ріо-де-Жанейро, 14 серпня 2016 року. Фото: AP

Вімблдонський турнір, або Вімблдонський чемпіонат, або просто Вімблдон — найстаріший двотижневий турнір великого тенісу, який відбувається щорічно в кінці червня — на початку липня на кортах Всеанглійського клубу лаун-тенісу й крокету в Лондоні, Англія.

Хто такий Рефік Анадол

Рефік Анадол — турецько-американський художник і дизайнер нових медіа. Його проєкти складаються з алгоритмів машинного навчання на основі даних, які створюють абстрактні, схожі на сновидіння середовища. Живе і працює в Лос-Анджелесі.

У 2018 році Анадол спроєктував роботи для Концертного залу Волта Діснея в межах святкування їхньої річниці, створивши 12-хвилинну анімацію скульптури даних під назвою WDCH Dreams. В анімації використано масив абстрагованих цифрових фотографій, аудіо- та відеозаписів, знайдених в архіві концертного залу.

У 2021 році він брав участь у Венеційській архітектурній бієнале разом із турецько-американським художником Гекханом Хотамишлігілем.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок