Особняк Кринського у Черкасах: суд зобов’язав забудовника укласти охоронний договір

Особняк Кринського у Черкасах: суд зобов’язав забудовника укласти охоронний договір

Особняк Кринського у Черкасах: суд зобов’язав забудовника укласти охоронний договір
Суспільне Черкаси

Приватне підприємство "Надія" зобов'язали через суд укласти охоронний договір на пам'ятку архітектури — особняк Кринського. Про це розповіла Суспільному речниця Черкаської обласної прокуратури Богдана Кулик.

За словами речниці, у 2021 році прокуратура скерувала до суду заяву про зобов’язання власника об’єкта культурної спадщини приватне підприємство "Надія" укласти охоронний договір на пам'ятку архітектури — житловий будинок пристава Табачнікова (особняк Вацлава Кринського).

"Так 10 липня 2023 року Черкаський окружний адміністративний суд підтримав позицію прокуратури та задовольнив позов прокурора у повному обсязі. Наразі власник будинку зобов’язаний упродовж місяця з моменту набрання рішенням суду законної сили укласти з Управлінням культури та охорони культурної спадщини Черкаської обласної державної адміністрації охоронний договір на вказану пам’ятку архітектури".

Богдана Кулик пояснила, що це потрібно для збереження пам’ятки та підтримання її у належному стані.

Що відомо про пам'ятку архітектури

  • "Житловий будинок пристава Табачнікова (Особняк Вацлава Кринського)" у Черкасах внесли до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Про це Суспільному 7 квітня 2021 року повідомила очільниця Управління культури та охорони культурної спадщини Людмила Фіть.
  • На місці будинку по вулиці Байди Вишневецького, 2 планували звести багатоповерхівку. Скасувати містобудівні умови, аби не допустити знищення цього будинку у Черкасах, 30 квітня вирішили на засіданні виконавчого комітету міськради. Через те, що територія, де розташований будинок – частина заповідних Черкаських берегових схилів.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок