В ISW проаналізували реакцію РФ на перший день Саміту НАТО у Вільнюсі

В ISW проаналізували реакцію РФ на перший день Саміту НАТО у Вільнюсі

Саміт Півінчноатлантичного Альянсу у Вільнюсі, Литва, 11 липня 2023 року
Саміт Півінчноатлантичного Альянсу у Вільнюсі, Литва, 11 липня 2023 року, фото: AP

Реакція Кремля і російських провоєнних блогерів на перший день саміту НАТО була відносно стриманою. Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

“Речник Кремля Дмитро Пєсков очікувано похмуро оцінив перший день саміту НАТО, поскаржившись, що саміт має "яскраво виражений, концентрований антиросійський характер", — йдеться в аналітичному звіті.

Як відзначили аналітики, Пєсков повторив шаблонну риторику про те, що подальша безпекова допомога Заходу Україні та обіцяне майбутнє членство України в НАТО призведуть до серйозних наслідків.

Російські провоєнні блогери висловили загальне невдоволення з приводу нових поставок зброї в Україну, але на момент публікації звіту ISW не висловили жодної серйозної реакції.

Блогери, ймовірно, чекають на основні події, які відбудуться на другий день саміту, коли президент України Володимир Зеленський зустрінеться з президентом США Джо Байденом і генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом 12 липня, припускають аналітики ISW.

У Вільнюсі 11 липня розпочався саміт НАТО, на якому Україна розраховує на чіткий сигнал про приєднання до Альянсу після війни. З 11 по 12 липня Вільнюс прийматиме понад 3 000 членів іноземних делегацій, близько 2 000 неурядових організацій та представників міжнародних ЗМІ.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг за підсумками закритого засідання країн-членів НАТО заявив, що союзники по Альянсу надали Україні безпрецедентну підтримку, надаючи ЗСУ більше боєприпасів та більше сучасного обладнання. Зокрема 11 липня члени НАТО погодили пакет із трьох елементів, щоб наблизити Україну до вступу у військово-політичний блок.

На початок