Трали для танків та установки: військово-політичний оглядач розповів, яка техніка потрібна Україні для розмінування

Трали для танків та установки: військово-політичний оглядач розповів, яка техніка потрібна Україні для розмінування

Трали для танків та установки: військово-політичний оглядач розповів, яка техніка потрібна Україні для розмінування
Випробування системи розмінування на основі трактора Т-150 на Харківщині, 19 травня 2023 року, фото: УНІАН

Україні важливо отримати від західних партнерів спеціальну техніку для розмінування, аби можна було ефективно звільнити українські території від російської окупації.

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" розповів Олександр Коваленко, військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив”.

"Техніка для розмінування (про яку не йшлося на саміті НАТО — ред.) — це дуже важлива позиція. Це установки для розмінування, відповідна інженерна техніка, це і трали для танків як для радянського, так і західного типів", — уточнив Коваленко.

За його словами, є також запит на установки для розмінування УР-77 радянських часів, які є в країнах Східної Європи в певній кількості.

Як пояснює експерт, спеціальна техніка для розмінування потрібна через те, що зараз найскладніша частина оборони російських військових — це смуга забезпечення: там найщільніше мінування і там найбільша концентрація мінно-фугасного загородження.

"Тому процес розмінування треба буде продовжувати не тільки вручну, а й використовуючи відповідні інженерні засоби і установки. тому я здивований, що ми не отримуємо їх в тій самій кількості, як хоча б евакуаційні машини БРЕМ або як контрбатарейні радари", — підсумував Коваленко.

Раніше повідомлялось, що станом на 11 липня обстежено понад 160 тисяч га земель сільгосппризначення, визначених для пріоритетного розмінування. За даними ОВА лише минулого тижня піротехніки обстежили понад 3,5 тисячі гектарів сільгоспземель у чотирьох областях України.

Що відомо про замінування територій України

11 квітня, міністр оборони Олексій Резніков заявив, що для повного розмінування територій України знадобиться до 30 років і ще близько п'яти тисяч фахівців.

Раніше начальник відділу організаційної роботи з гуманітарного розмінування ДСНС України Сергій Рева заявив, що в Україні необхідно розмінувати близько 470 тисяч гектарів сільськогосподарських земель на території дев'яти областей.

Міністерка економіки Юлія Свириденко до цього заявляла, що для того, щоб розмінувати територію України, може знадобитись 70 років роботи.

На початок