Польський Сейм ухвалив резолюцію про вшанування пам'яті жертв Волинської трагедії

Польський Сейм ухвалив резолюцію про вшанування пам'яті жертв Волинської трагедії

Польський Сейм ухвалив резолюцію про вшанування пам'яті жертв Волинської трагедії
Сейм Республіки Польща, ілюстративне фото: Getty Images

Сьогодні, 11 липня, Сейм Польщі ухвалив резолюцію про вшанування пам'яті жертв Волинської різанини у 80-ті роковини трагедії. Про це повідомив польський сейм у Twitter.

"Польсько-українське примирення, яке роками будувалося представниками обох народів, має також включати визнання провини та вшанування пам'яті жертв Другої світової війни", — йдеться у резолюції.

Також у документі наголошується, що необхідно провести ексгумацію, гідно поховати і вшанувати пам'ять усіх жертв геноциду на східних прикордонних територіях країни.

"Сейм Республіки Польща бажає вшанувати пам'ять усіх жертв Волинської різанини. Особливо заслуговують на визнання ті представники українського народу, які ризикували своїм життям, щоб протистояти злочину, вчиненому їхніми співвітчизниками", — додали депутати у заяві.

У голосуванні взяли участь 440 депутатів, всі вони проголосували "ЗА".

Що відомо про Волинську трагедію

11 липня 2023 року в Польщі офіційно вшановують 80-ті роковини Волинської трагедії та памʼять її жертв. Як повідомляє Український інститут національної пам'яті, ця трагедія є соціально-етнічним протистоянням між українцями та поляками в роки Другої світової війни та перші повоєнні роки.

Воно було створене для нацистським та комуністичним тоталітарними режимами з метою послаблення польського й українського підпілля. Це сприяло зростанню міжнаціональної ворожнечі і тривало на підґрунті дискримінаційної політики у міжвоєнній Польській Республіці щодо українців, які прагнули побудови власної незалежної держави.

Антипольські акції українців 1943–1945 років супроводжувалися масовими вбивствами цивільних поляків, які були етнічною меншиною на Волині. До озброєних націоналістів приєднувалося місцеве українське населення, яке довгий час відчувало утиски з боку польської влади.

Водночас польські підрозділи Армії Крайової та селянські батальйони теж вдавалися до масових убивств українського цивільного населення не тільки на території Волині, але й на території Польщі.

"Основними жертвами Волинської трагедії і з польського, і з українського боку були беззбройні цивільні. Саме їм належить насамперед віддати шану: встановити імена, оплакати та зробити все, щоб подібна трагедія ніколи не повторилася", — зазначає Український інститут національної пам'яті.

Встановлено імена близько 30 тисяч польських жертв та близько 10 тисяч українських жертв цих масових убивств.

На початок