Всесвітній фестиваль архітектури WAF Awards 2023 оголосив найкращі сучасні будівлі

Всесвітній фестиваль архітектури WAF Awards 2023 оголосив найкращі сучасні будівлі

Всесвітній фестиваль архітектури WAF Awards 2023 оголосив найкращі сучасні будівлі
World Architecture Festival

World Architecture Festival оприлюднив короткий список найкращих сучасних архітектурних проєктів у 2023 році. Переможця обиратимуть онлайн наприкінці року в Сінгапурі.

Фіналістів обирали серед 250 готових будівель у 18 номінаціях: громадське місце, заклади культури, здоров’я, молодшої та вищої освіти, виставкові зали, офісна будівля, спортивні, культові споруди, транспорт, торговельні центри, приватні будинки, готелі та дозвілля, житлові будинки, промислові та логістичні споруди, будівлі змішаної експлуатації, повторне використання будівлі, дообладнані будівлі.

Додаткові номінації стосуються ландшафтів і незавершених споруд.

У короткому списку WAF Awards 2023:

  • Церква святої Марії Горетті на півдні Італії, у муніципалітеті Морманно. Архітектор — Маріо Кучінелла. Храм присвячений наймолодшій святій Римо-католицької церкви;
Церква святої Марії Горетті
Церква святої Марії Горетті. World Architecture Festival
  • Оманський історичний музей (Oman Across Ages Museum), відкритий цьогоріч у березні. Архітектор — Стів Вудленд. Це споруда площею 300 метрів квадратних з екологічних будматеріалів. На дизайн музею фірму надихнули гори Хаджар на північному сході Оману;
Оманський історичний музей
Оманський історичний музей. World Architecture Festival
  • Бамбуковий купол для обіду саміту G20 на Балі. Архітектор — Рубі Рослі. Бамбук — це рослина, яку зазвичай використовують балійці, наприклад для культурних споруд і релігійних ритуалів.
Бамбуковий купол для обіду саміту G20 на Балі
Бамбуковий купол для обіду саміту G20 на Балі. World Architecture Festival

Серед інших відомих будівель у шортлісті — нещодавно відкритий термінал А міжнародного аеропорту Ньюарк Ліберті в США, австралійський Музей Голокосту в Мельбурні та нові національні стадіони в Камбоджі й Сенегалі.

Завершальний етап фестивалю проходитиме в Сінгапурі з 29 листопада до 1 грудня. Переможця з короткого списку вибере експертна група, що складається зі 140 суддів із 68 країн. У програмі, крім церемонії нагородження, — презентації відомих архітекторів і дизайнерів, виставка самих робіт WAF.

Як пише CNN, рік тому на фестивалі перемогла офісна будівля в Австралії Quay Quarter Tower. Її назвали першим у світі “переробленим хмарочосом”. Колись вона була найвищою в Сіднеї, але її термін експлуатації закінчився у 1970-х. У 2014 році австралійська інвестиційна компанія AMP Capital спроєктувала новий хмарочос, залишивши “кістяк” будівлі.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок