Микитасю продовжили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 8 вересня, а також зменшили розмір застави

Микитасю продовжили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 8 вересня, а також зменшили розмір застави

Микитасю продовжили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 8 вересня, а також зменшили розмір застави
Максим Микитась. Фото: УНІАН

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) 11 липня розглянув клопотання прокурора про продовження запобіжного заходу для екснардепа Максима Микитася, якого обвинувачують у спробі підкупу міського голови Дніпра Бориса Філатова. За рішенням суду Микитась перебуватиме під вартою до 8 вересня.

Про це у Telegram повідомляє Transparency International Ukraine.

"Прокурор просив продовжити запобіжний захід Микитасю у вигляді тримання під вартою ще на 60 діб, з альтернативою внесення застави. Водночас суд зі свого боку частково підтримав запит обвинувачення, продовживши запобіжні заходи, проте зменшив заставу з 40 до 20 млн грн", — йдеться у повідомленні.

Максим Микитась також був присутній на засіданні та просив суд замінити йому запобіжний захід.

У Transparency International Ukraine нагадали, що раніше ВАКС уже зменшував розмір застави Максиму Микитасю із 80 до 40 млн грн. Таким чином, наразі сума застави зменшилася вчетверо у порівнянні із березневим рішенням суду про запобіжний захід.

"У разі внесення застави Микитась буде зобов’язаний носити електронний браслет, прибувати за першою вимогою слідчого, прокурора, суду, не відлучатись із Києва без дозволу слідчого прокурора суду, повідомляти про зміну місця роботи, здати закордонний паспорт та утримуватись від спілкування зі свідками", — йдеться у повідомленні.

18 жовтня 2022 року екснардепа Максима Микитася затримали за заявою мера Дніпра Бориса Філатова. Міський голова Дніпра стверджує, що колишній народний депутат та ексголови держкомпанії "УкрБуд" Максим Микитась пропонував йому 22 млн євро за участь певних компаній у будівництві метро у місті.

У чому ще підозрюють Максима Микитася

Микитася підозрюють у заволодінні майном Нацгвардії на суму 81 мільйоні гривень. Зокрема, ще на початку 2000-х років його компанія-забудовник отримала земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва, в обмін на 50 квартир і 30 паркомісць у новозбудованому ЖК для Нацгвардії. Проте у 2016-2017 роках Нацгвардія і компанія-забудовник підписали додатковий договір, згідно з яким військові отримали 65 квартир у будинку, але не у центрі столиці, а на околиці Києва.

Вартість цих квартир, як встановила проведена у межах досудового розслідування експертиза, на 81 млн грн менша за ту, в яку оцінили квартири, що їх мала отримати Нацгвардія.

4 жовтня 2019 року Вищий антикорупційний суд обрав Микитасю запобіжний захід у вигляді застави в сумі 5,5 мільйона гривень. 22 жовтня 2019 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду заарештувала Микитася до 14 листопада і збільшила заставу як альтернативу з 5,5 до 80 мільйонів гривень.

25 жовтня 2019 року за екснардепа внесли заставу, а 24 грудня йому продовжили запобіжний захід до 14 лютого 2020 року.

1 грудня 2021 року детективи НАБУ повідомили про підозру у вчиненні нового злочину Микитасю. Він підозрюється у наданні хабаря за забезпечення видачі недостовірного письмового висновку судового експерта.

29 грудня 2020 року Національна поліція заявила, що Максиму Микитасю повідомили про підозру у викраденні юриста з Києва та вимаганні.

На початок