Набув чинності антитютюновий закон, який забороняє рекламу електронних сигарет та рідин до них, продаж ароматизованих сигарет і тютюну до самокруток. Заборонено також курити електронні цигарки в громадських місцях так само, як і звичайні сигарети. Такі зміни, зокрема, почали діяти згідно з ухваленим наприкінці 2021 року Законом № 1978-IX.
Тернополянин Святослав Кабанов курить 7 років. Розповідає, електронні сигарети почав курити рік тому.
"Тепер просто зросте контрабандний обіг. Школярі все-одно куритимуть сигарети, в яких багато хімічних добавок, смоли, горіння, товстий папір з фарбою і сміття в тютюні. Якийсь час я курив звичайні сигарети, а потім перейшов на тютюн для самокруток. Аргументовано вважаю це кращим рішенням, ніж звичайні сигарети. Минулого року до куріння тютюну я додав сольовий нікотин у випалювальному пристрої, щоб зменшити навантаження на легені. Я свідомо споживаю нікотин".

Пульмонологиня Катерина Луцишин розповіла, як на легені впливає дим звичайних сигарет і електронних.
"Сигарети – високодиспересний пил. Він виділяє набагато грубші частинки, які не опускаються в легені так глибоко, як аерозоль у процесі вейпінгу. Аерозоль осідає набагато нижче й уражає альвеолу, бронхіули, а це значно важче лікується і більше уражає легені".

Штраф за продаж сигарет неповнолітнім – 1020 гривень, за повторне порушення впродовж року – 10 200 гривень, розповів виконавчий директор громадської організації "Життя" Дмитро Купира. Каже, ця організація разом з Комітетом здоров’я нації напрацьовували зміни до антитютюнового закону.
"Ми рекомендували вносити положення, які відображають врегулювання, європейські директиви 2014 /40 ЄС. Також ми рекомендували врегулювати питання щодо пристроїв для нагрівання тютюну, тому що вони вже набували "агресивного" характеру поширення, що приваблювало людей вживати тютюнові вироби. Наприклад, дослідження ВOOЗ продемонструвало, що в Україні 20% дітей віком 13-15 років курять електронні сигарети. 15% дітей цього віку споживають тютюнові вироби, а тютюнова індустрія концентрується на дітях та молоді".
Контролюватимуть дотримання закону працівники Держпродспоживслужби. Один із них Дмитро Рабченюк розповів, що у місцях, де заборонено курити, повинні бути відповідні наліпки. Також закон передбачає інший дизайн пачок електронних та звичайних сигарет.
"За нерозміщення наліпок про заборону куріння у закладах громадського харчування, відповідатимуть підприємці. Також державні установи відповідатимуть за нерозміщення знаків на своїх будівлях. За таке порушення – 1000 гривень штрафу. Є норми, як має виглядати пачка тютюнового виробу, яким має бути належне маркування, зокрема, повинен бути збільшений розмір медичного попередження. Раніше воно займало 50% місця, а зараз буде займати 65%. Також на верхній частині буде попередження про шкоду куріння".

За словами Дмитра Рабченюка, на пачці електронних сигарет чи рідин до них, має бути інструкція, протипоказання і тексти про наслідки вживання.