Роспропаганда поширює фейки про аварійність Київської ГЕС — "Укргідроенерго"

Роспропаганда поширює фейки про аварійність Київської ГЕС — "Укргідроенерго"

Київська ГЕС
Київська ГЕС. Фото: Укргідроенерго

У прокремлівських соцмережах поширюють дезінформацію про начебто аварійність Київської гідроелектростанції і можливе затоплення столиці. Компанія "Укргідроенерго" у своєму Telegram спростувала російські фейки.

Зокрема, в "Укргідроенерго" прокоментували чутки про те, що нібито українська влада заявила про аварійність Київської ГЕС на 93%. Начебто відповідні служби не дбають про безпеку ГЕС, і це може призвести до затоплення окремих територій.

Російські пропагандисти як доказ своїх заяв публікують мапу Києва, на якій позначені райони ймовірного підтоплення. "Насправді жодних офіційних заяв від влади про це не було. Тобто теза про "аварійний стан Київської ГЕС" — пропагандистський вкид", — повідомили в "Укргідроенерго". Фахівці, за допомогою пошуку Google, з’ясували, що карта затоплення Києва датується 2012 роком. Тоді її поширило українське медіа з приводу інших загроз, посилаючись на неназваних експертів, зазначили в "Укргідроенерго".

Що відомо про посилення безпеки Київської ГЕС

Київська гідроелектростанція прикрита від ударів з повітря та від диверсійно-розвідувальних сил РФ. Про це повідомив командувач Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Російські війська не зможуть підірвати Київську гідроелектростанцію, оскільки вона захищена від можливих ударів як з повітря, так і зсередини. Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону заявив генеральний директор "Укргідроенерго" Ігор Сирота.

На Київській гідроелектростанції поліція Київщини посилила патрулювання.

У Києві провели штабне тренування служб міста, на якому відпрацювали оперативні дії в разі виникнення надзвичайної ситуації на гідроспорудах Дніпровського каскаду — Київській ГЕС/ГАЕС.

На початок