На Закарпатті за пів року зібрали 9 мільйонів гривень туристичного збору

На Закарпатті за пів року зібрали 9 мільйонів гривень туристичного збору

На Закарпатті за пів року зібрали 9 мільйонів гривень туристичного збору
Фото: Суспільне Ужгород

Понад 9 мільйонів гривень туристичного збору сплатили до бюджетів громад Закарпаття за 6 місяців цього року. Про це розповіла виконувачка обов'язків начальника управління туризму та курортів Закарпатської ОВА Олександра Горзов. За її словами, це на 2 % більше аналогічного періоду в 2022-му.

Кількість туристів цього року в Закарпатській області збільшилася. Розповів туризмознавець Олександр Коваль. "Люди їдуть, шукають готелі з басейнами, шукають природу, рекреацію, місце для відновлення сили, щоб побути разом з дітьми. Популярними є: Полянська громада — бо там є санаторні комплекси та мінеральні води, Рахів та Ясіня — там вершини України, люди сюди збираються і подорожують, а також Ужгород і Мукачево — розвинута інфраструктура, є що робити, хочеться приїхати, подивитися день. Можливо на 30% ситуація покращилася, бо зросла кількість багатоденних поїздок. Якщо раніше люди їхали тільки на вікенд, на одну-дві ночі, то зараз зростає попит на 3-5 ночей", — каже чоловік.

На Закарпатті за пів року зібрали 9 мільйон гривень туристичного збору
Фото: Суспільне Ужгород

Олександр Коваль пояснив, чому цьогоріч зріс попит на туризм в області. "У перші 10 днів повномасштабної війни був адреналін в багатьох. Люди просто працювали для того, аби надати послугу, вони не дивилися на те хто приїхав, не дивилися на доходи, десь інколи віддавали безкоштовно свої місця проживання. Потім ситуація вирівнялася влітку, коли було зрозуміло, була деокупація територій і повернення людей. Узимку не було снігу й морозів, найгірше — не було світла, тому готельний бізнес не працював так, як очікувалося. Туризму не було взимку, як такого, два тижні лиш під час святкування Нового Року. Весна теж була без туристів, як таких. У червні ситуація почала вирівнюватися. Люди почали шукати, де можна побачити квіти, в гори піти, на озера піднятися, нам вершини піднятися, просто побути самому й перезавантажитися", — каже туризмознавець.

На Закарпатті за пів року зібрали 9 мільйон гривень туристичного збору
Фото: Суспільне Ужгород

Понад 9 мільйонів гривень туристичного збору сплатили до бюджетів громад Закарпаття за 6 місяців цього року. Про це розповіла виконувачка обов'язків начальника управління туризму та курортів Закарпатської ОВА Олександра Горзов. "Це на 2 % більше аналогічного періоду в 2022 році. Найбільшими платниками туристичного збору є Полянська, Ужгородська та Баранинська громади. Також збільшився попит у таких громадах: Оноківська, Косоньська, Мукачівська, Вишківська, Виноградівська. Це свідчить в тому, що туристи приїжджають з метою відновлення у термалах та оздоровлення мінеральними водами Закарпаття", — додала жінка.

На Закарпатті за пів року зібрали 9 мільйон гривень туристичного збору
Фото: Суспільне Ужгород

За словами Олександри Горзов, цьогоріч не змінилася кількість відвідувачів музеїв та нацпарків в області. "Щодо відвідування у Національних парках та музеях області, то за перше півріччя цього року майже не змінилося, в порівнянні з минулим роком. За даними музеїв, це близько 250 тисяч відвідувачів та близько 50 тисяч відвідувачів у національних парках за перше півріччя 2023 року. Наразі Управління туризму та курортів планує проведення навчання та підготовки фахівців туристичного супроводу, бо в нас зараз виникає нестача та брак кадрів цієї сфери, — частина цих фахівців поїхали воювати, деякі виїхали за кордон, а є такі, хто віддав своє життя за Україну", — каже Олександра.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram

На початок