Революція гідності: справу координатора "тітушок" Крисіна повернули в апеляційний суд

Революція гідності: справу координатора "тітушок" Крисіна повернули в апеляційний суд

Справу координатора "тітушок" Юрія Крисіна повернули в апеляційний суд
Юрій Крисін. УНІАН

Верховний суд України ухвалив рішення повернути на новий розгляд до Київського апеляційного суду справу Юрія Крисіна, який є фігурантом кількох проваджень про побиття активістів Майдану. Апеляційна інстанція перегляне вирок Крисіну за причетність до катування активіста Революції гідності Владислава Іваненка у січні 2014 року.

Про це повідомив у своєму Facebook адвокат постраждалих "майданівців" Павло Дикань. Він побоюється, що Крисін може уникнути відповідальності за скоєний злочин через завершення строків давності справи.

"У січні 2024 року буде 10 років з дати злочину, який інкримінується Крисіну, і, зважаючи на те, що Київський апеляційний суд зазвичай не дуже поспішає з розглядом справ, а захист Крисіна, тим більше, в цьому не зацікавлений і, скоріш за все, буде затягувати розгляд справи, Крисін в січні 2024 року може вийти на волю", — написав адвокат.

Що відомо про Юрія Крисіна

Юрій Крисін є фігурантом кількох кримінальних проваджень, його називають координатором "тітушок", які здійснювали напади на "майданівців" на початку 2014 року.

У липні 2021 року Дарницький суд Києва звільнив колишнього спортсмена Юрія Крисіна від кримінальної відповідальності за трьома статтями у справі про викрадення та катування активістів Майдану. Проти Крисіна залишили тільки одне звинувачення: катування.

У вересні 2021 року Дарницький райсуд Києва засудив Юрія Крисіна до восьми років в'язниці у справі про викрадення та катування активіста Євромайдану Владислава Іваненка у січні 2014 року. Суд встановив що за вказівками Крисіна київські "тітушки" організували викрадення "майданівця". Крисін свою вину під час судового слідства не визнавав.

На момент вироку Юрій Крисін вже відбував покарання у колонії за іншим злочином. У 2017 році його засудили за участь у нападі на журналіста В'ячеслава Веремія у лютому 2014 року. Від вогнепального поранення журналіст загинув.

У справі про вбивство журналіста Веремія Юрій Крисін спочатку отримав 4 роки позбавлення волі умовно за статтею "хуліганство". Після перегляду справи у судах вищої інстанції звинувачення перекваліфікували і строк збільшили до п'яти років ув'язнення.

На початок