В Україні з початку року обстежили понад третину сільгоспземель, визначених для розмінування

В Україні з початку року обстежили понад третину сільгоспземель, визначених для розмінування

Піротехнік ДСНС розміновує територію на Харківщині, 11 квітня 2023 року
Піротехнік ДСНС розміновує територію на Харківщині, 11 квітня 2023 року. Фото: AP/Andrii Marienko

Станом на 11 липня обстежено понад 160 тисяч га земель сільгосппризначення, визначених для пріоритетного розмінування. За даними ОВА лише минулого тижня піротехніки обстежили понад 3,5 тисячі гектарів сільгоспземель у чотирьох областях України.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

Зокрема, в Харківській області обстежено 135 га сільгоспугідь, у Чернігівській — 393 га, Миколаївській – 1 019 га,  Херсонській – 1 968 га.

У відомстві зазначили, що загалом з початку року обстежено понад 160 тисяч га сільгоспземель з 470 тисяч га, визначених для пріоритетного розмінування.

"Кабмін працює над посиленням спроможностей операторів протимінної діяльності. Це, зокрема, суттєво пришвидшить темпи обстеження та розмінування територій за допомогою використання машин для розмінування та сучасних технологій обстеження", — йдеться у повідомленні.

За словами першої віцепрем'єр-міністерки України — міністерки економіки Юлії Свириденко, до кінця року Україна розраховує на постачання п'ятдесяти машин для розмінування та іншого необхідного обладнання.

Окрім того, зроблено важливі кроки з налагодження виробництва комплектуючих до машин іноземних зразків в Україні: в рамках Конференції з питань відновлення, яка проходила у Лондоні наприкінці червня, українськими, хорватським та данськими виробниками підписано відповідні меморандуми.

"Також уряд підтримує масштабування виробництва суто вітчизняних розробок. Наприклад, розроблених харківськими виробниками машин для підготовки ґрунту до розмінування, які нині проходять сертифікацію", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про замінування територій України

11 квітня, міністр оборони Олексій Резніков заявив, що для повного розмінування територій України знадобиться до 30 років і ще близько п'яти тисяч фахівців.

Раніше начальник відділу організаційної роботи з гуманітарного розмінування ДСНС України Сергій Рева заявив, що в Україні необхідно розмінувати близько 470 тисяч гектарів сільськогосподарських земель на території дев'яти областей.

Міністерка економіки Юлія Свириденко до цього заявляла, що для того, щоб розмінувати територію України, може знадобитись 70 років роботи.

На початок