Сім місяців чекав на трансплантацію: лікар про підлітка з Кіровоградщини, якому пересадили печінку

Сім місяців чекав на трансплантацію: лікар про підлітка з Кіровоградщини, якому пересадили печінку

Сім місяців чекав на трансплантацію: лікар про підлітка з Кіровоградщини, якому пересадили печінку
Олег Годік та інші лікарі під час операції в "Охматдиті". Фото: Facebook НДСЛ "Охматдит"

"Показники майже задовільні" – так лікар-трансплантолог національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" Олег Годік сказав про 15-річного підлітка, якому пересадили печінку від чотирирічного донора. Суспільному розповів, що хлопець з Новомиргорода. Він сім місяців чекав на трансплантацію.

Підліток нині перебуває у свідомості. Його відключили від апарату штучної вентиляції легень.

"Коли він до нас поступив, то в нього діагностували тяжкий цироз на тлі агресивного гепатиту аутоімунного характеру, – розповів Олег Годік. – Стан був вкрай тяжкий. Ми його стабілізували. Наші лікарі – гепатолог та інфекціоніст – багато зусиль до цього доклали. Хлопчик сім місяців був в очікуванні. Нині показники майже задовільні, скажімо так. І ми маємо надію, що все в нас буде добре".

Підліток з Новомиргорода перебуватиме на реабілітації в київській лікарні до трьох тижнів. З них до п’яти днів в реанімації. Решта часу – у відділенні під наглядом лікарів.

Нирки від чотирирічного донора пересадили 12-річному хлопчику з окупованої частини Херсонської області. Він понад три роки постійно перебував на системі гемодіалізу й жив увесь цей час в Охматдиті.

"На сьогодні можу сказати, що нирки працюють, сеча йде, і ми бачимо позитивні результати аналізів, які вказують, що дійсно все розвивається за планом. У реанімації пацієнт, якому пересадили нирки, перебуває до двох-трьох днів. Якщо все добре, то ми переводимо до нас у відділення. Подальша реабілітація триватиме 10 днів", – розповів лікар.

За словами Олега Годіка, серце пересадили шестирічній дівчинці на базі Інституту серця. Печінку й нирки пересаджували в "Охматдиті".

"Ми одночасно почали трансплантацію нирок і печінки. Лікарі зробили ці операції упродовж минулої доби. Почали працювати о першій годині ночі понеділка. Нирки закінчували пересаджувати до ранку. Печінку – о другій-третій годині дня. Це вперше в Україні, коли виконали трансплантацію органів від чотирирічної дитини. Шана й подяка батькам, які в такий складний для себе час вирішили, що вони готові подарувати органи для того, щоб врятувати життя трьох дітей", – сказав лікар.

На початок