Уряд Німеччини профінансує реконструкцію водопроводу в Чернігові

Уряд Німеччини профінансує реконструкцію водопроводу в Чернігові

Уряд Німеччини профінансує реконструкцію водопроводу в Чернігові
ФОТО: Суспільне Чернігів

У Чернігові ремонтуватимуть водопровідну мережу довжиною майже 2,2 кілометра. Проєкт відібрали, і тепер він отримає фінансування від уряду Німеччини. Про це 11 липня оголосив директор комунального підприємства Сергій Малявко під час наради у Чернігівській міській раді.

Цей водопровід розташований вздовж вулиці Квітневої та проспекту Миру від ВНС Водопровідна насосна станція№4. Він був пошкоджений внаслідок бойових дій у лютому-березні 2022 року.

Як ідеться на сайті міськради, у зоні впливу цієї водопровідної мережі знаходиться 35 підприємств (наприклад, ПБП "ВИМАЛ", ТОВ "Український кардан", ТОВ "Чернігівський автозавод", ПП "Кіт і пес", ПРАТ "МЛИБОР" і т.д.) та декілька мікрорайонів міста. Також цей водопровід забезпечує кільцювання водогону від водопровідної насосної станції №2.

Як сказав в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако, на погодження проєкту чекали з квітня. Нині вже відомо, що його профінансують в рамках проєкту "Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів (SRER)"Проєкт "Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів (SRER)" реалізується ПРООН за підтримки проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA ("Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі"), який фінансується урядом Німеччини й реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

"Цей проєкт передбачає фінансування в розмірі 800 тисяч євро. Наразі ми провели перемовини, і чекаємо зараз порядку наших дій: хто буде оголошувати тендер, які етапи фінансування і так далі. На це все відводиться чотири місяці, але, якщо в цьому місяці ми все узгодимо, то ми встигаємо зробити реконструкцію", — сказав Сергій Малявко.
директор комунального підприємства Сергій Малявко про ремонт водогону в Чернігові за гроші уряду Німеччини
Директор комунального підприємства Сергій Малявко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Реалізовуватимуть проєкт на умовах співфінансування: не менше 20% від загальної суми складатимуть кошти Чернігівської міської територіальної громади, а близько 800 тисяч євро мають надійти від GIZ.

За словами Ломака, щоб процедура була максимально прозорою для міжнародних партнерів, краще, щоб тендер оголошувала компанія-донор.

"Донори нехай самостійно проводять тендери, визначають за своїми процедурами підрядника, контролюють роботу. У нас є такий досвід з Червоним Хрестом (лікарня №3, пологовий, модульне містечко) — вони самі проводили всі процедури, й ніхто не поставить питання стосовно їх непрозорості", — сказав Олександр Ломако.

в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако про ремонт водогону в Чернігові за гроші уряду Німеччини
В.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако. ФОТО: Суспільне Чернігів (архів)

За словами Малявка, у місті вже готуються до проведення робіт. Нагадаємо, з 8:00 7 липня по 17:00 26 вересня перекриють рух зі сторони перехресть вулиці Дніпровської та Тероборони в напрямку Глібова з виїздом на Новий Білоус. Таке рішення ухвалив виконавчий комітет Чернігівської міськради 4 липня. Роботи будуть виконувати на перехрестях вулиць: Верені, Глінки, Радіо, Мечникова, Саксаганського, Сєрікова, Цимбаліста, Транспортної, Керченської та провулку Сєрікова з вулицею Тероборони.

"Ми розпочали ці роботи, плануємо до кінця вересня закінчити реконструкцію цього водогону", — говорить Сергій Малявко.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок