У Львові попрощаються з воїном УПА Йосипом Гулою

У Львові попрощаються з воїном УПА Йосипом Гулою

У Львові попрощаються з воїном УПА Йосипом Гулою
Фото: Львівської міської ради

У Львові 11 липня попрощаються з воїном УПА, громадським діячем та поетом Йосипом Гулою. Йосип Гула помер 8 липня на 93-му році життя. Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

О 10:00 розпочнеться прощання у родинному помешканні. Відтак процесія вирушить до храму великомученика Димитрія УГКЦ (вул. Загірна, 28а), де о 11:00 відбудеться Чин похорону.

Опісля процесія попрямує на Личаківське кладовище, де і поховають Йосипа Гулу.

Йосип Гула — уродженець села Дідилів Львівської області.

Воїн Української повстанської армії. У 16-річному віці склав присягу і став до лав захисників України під псевдо "Крук". У липні 1948 року був поранений та заарештований.

Після багатомісячних катувань Йосипа Гулу засудили до смертної кари, яку згодом замінили на 25-річне ув'язнення. Через численні акції протесту відбував каторгу у кількох закритих тюрмах, а у 1956 році був звільнений як "малолітній політвʼязень".

Після повернення до Львова пережив переслідування комуністичного режиму, проте продовжував вести активну громадську діяльність. Був талановитим поетом, співаком, учасником хору "Нескорені", досліджував історію України, її літературу й культуру.

Разом із дружиною прожив у шлюбі понад 63 роки, виховав двох дітей, чотирьох онуків та шістьох правнуків.

На початок