Росія не має права голосу в питаннях повернення командирів "Азовсталі" до України — посол в Туреччині

Росія не має права голосу в питаннях повернення командирів "Азовсталі" до України — посол в Туреччині

Василь Боднар
Посол України в Туреччині Василь Боднар, фото: УНІАН

Посол України у Туреччині Василь Боднар заявив, що повернення командирів оборони Маріуполя і "Азовсталі" в Україну — це відносини Києва та Анкари, й Росія не має права голосу.

"Хлопці чекали 10 місяців цього моменту і це диво сталося. Воно рукотворне. Це результат роботи кількох місяців великої команди перемовників. Ключову роль тут відіграв президент. Велика конструктивність проявлена турецькою стороною. Це досить сильний моральний крок на підтримку наших солдатів і підтримку взагалі оборони України", — сказав дипломат в етері Суспільне Спротив.

Заяви Росії про нібито порушення Туреччиною домовленостей щодо повернення українських захисників Боднар назвав істерикою, створеною, щоб підняти інформаційний шум і певним чином виправдатися перед своїм суспільством.

"Росія у цьому випадку до нас ніякого відношення не має. Ми вели перемовини з Турецькою стороною. Туреччина посередник і на її території перебували хлопці. Перебували не в тюрмі, а в забезпеченому місці, де до них було нормальне ставлення, вони могли комунікувати з нами, з родинами. Це зовсім інша історія, ніж те, як росіяни намагаються виправдати цей крок і подати когось винними. Росія тут не має ніякого права голосу. Це відносини України і Туреччини і це питання вирішене", — сказав посол.

За його словами, українській стороні не відомо, які були домовленості між Туреччиною і РФ, але відомо про велику взаємозалежність між цими двома країнами у різних сферах.

"Для Туреччини Росія це з одного боку партнер в енергетиці, в туризмі, торгівлі, транспорті, а з іншого боку це політичний противник, противник з великою кількістю власних інтересів, і противник, який протягом історії був загрозою існування Туреччини чи Османської імперії свого часу", — сказав Боднар.

Дипломат зазначив, що Туреччина — це друга країна у світі, яка фізично воює з РФ.

"Турецька сторона, скажімо так, дає москалям по пиці і не гірше за нас, в деяких випадках може обмежено, але ці протистояння у Лівії, Сирії, Нагірному Карабасі мають відображення на відносинах між Москвою та Анкарою. Це не є відносини зверху вниз, це відносини збалансовані у протиставленні одне одному. Але це показує нам приклад, що чим більше москаля б'єш, тим більше з ним пізніше можна розмовляти", — сказав він

У суботу, 8 липня, до Львова прибули президент України Володимир Зеленський разом із командирами захисту Маріуполя. Денис Прокопенко, Святослав Паламар, Сергій Волинський, Олег Хоменко та Денис Шлега повернулися із Туреччини, де перебували після російського полону.

Що відомо про звільнених оборонців "Азовсталі"

Україна 21 вересня провела обмін полоненими. Він відбувся у Чернігівській області. Загалом з російського полону звільнили 215 українських військових, з них 108 — бійці "Азову", зокрема і командири. В обмін на 200 українських захисників Україна передала Віктора Медведчука.

В обмін на п'ятьох командирів Україна передала РФ 55 людей. Раніше повідомлялось, що українські захисники Денис Прокопенко "Редіс", Сергій Волинський "Волина", Святослав "Калина" Паламар, Денис Шлега, Олег Хоменко згідно з домовленостями до кінця війни залишатимуться під протекторатом Ердогана.

На початок