З вбиральнями, водою та електрикою. Мешканці кропивницької триповерхівки просять облаштувати укриття

З вбиральнями, водою та електрикою. Мешканці кропивницької триповерхівки просять облаштувати укриття

З вбиральнями, водою та електрикою. Мешканці кропивницької триповерхівки просять облаштувати укриття
Фото: Суспільне Кропивницький

Мешканці триповерхівки у Кропивницькому просять облаштувати в укритті вбиральні, зробити запаси води, ремонт і полагодити електрику. Через те, що укриття не облаштоване, не спускається туди під час повітряної тривоги мешканка Лариса Нелюб. Будинок обслуговує житлово-експлуатаційна організація №2. З перерахованих прохань виконати можуть не все, пояснила представниця ЖЕО Ольга Резніченко.

У сховищі брудно, немає світла, розповіла Суспільному пенсіонерка Лариса Нелюб: "Приходить комісія і щоразу каже, що все добре, укриття може працювати".

Раніше в укритті був запасний вихід та вхід в іншу його частину. Нині він закладений цеглою. Є отвори для повітря, та вони забиті дошками.

Мешканка будинку Людмила Левицька згадує, що 1956 року укриття проєктували з подвійними металевими дверима, були ємності для води та вбиральні. Нині ємності порожні, вбиральні не працюють.

Укриття в будинку Кропивницького, який будувався 70 років тому
Укриття в будинку Кропивницького, який будувався 70 років тому. Фото: Суспільне Кропивницький

Після вторгнення РФ в Україну укриття внесли до списку тимчасових. Приміщення може вмістити 50 людей.

Через дерев’яні перекриття 1950-х років це тимчасове укриття не може використовуватись як сховище, сказала заступниця керівника житлово-експлуатаційної організації №2 Ольга Резніченко: "Найпростіші укриття не потребують обладнання водою і санвузлами. Все можна, якщо є бажання, відновити. Тільки вартість — чи вона виправдовує себе? Від уламків – це приміщення свою функцію виконає. При ракетному обстрілі — навряд".

Ольга Резніченко пояснила: утримання укриттів не входить у перелік послуг організації. Грошей з бюджету на це не отримують. Відповідальність ЖЕО полягає у тому, щоб відремонтувати електрику та розчистити укриття.

Підвальні приміщення перебувають у спільній власності з мешканцями будинку, сказала працівниця ЖЕО. Прохід в іншу частину приміщення заклали через те, що мешканці з цим були згодні: "Заклали не вчора і не позавчора, на той момент ніхто не був проти автономного від’єднання від інших під’їздів".

На момент зйомок електропостачання в укритті було. Стіну, як сиплеться, відремонтують до кінця серпня. Все інше, що хочуть мати мешканці в укритті, мають облаштувати самі, сказала Ольга Резніченко.

Мешканці кропивницької триповерхівки просять ЖЕО облаштувати укриття
Фото: Суспільне Кропивницький

На початок