На Миколаївщині продовжуються масові скорочення працівників

На Миколаївщині продовжуються масові скорочення працівників

На Миколаївщині продовжуються масові скорочення працівників 0512.ua

У серпні 2020 року планується вивільнення майже 80 осіб. Про це в ефірі Українського радіо: Миколаїв розповіла заступниця директора Обласного центру зайнятості Людмила Алпєєва.

За перше півріччя 2020 року на Миколаївщині скоротили майже 2 500 працівників. Втім, за словами заступниці директора Обласного центру зайнятості Людмили Алпєєвої, це на 43% менше ніж за аналогічний період 2019 року. Більшість скорочень відбулось у галузі охорони здоров'я та надання соціальної допомоги, сільського та лісового господарства, держуправління та оборони.

Масове вивільнення передбачає протягом одного місяця 10 і більше осіб з чисельністю працюючих на підприємстві від 20 до 100 осіб або вивільнення 10% і більше працівників з чисельністю від 101 до 300 осіб. Можливе вивільнення, яке триває протягом трьох місяців з вивільненням 20% і більше в незалежності від кількості працюючих.

На Миколаївщині продовжуються масові скорочення працівниківСуспільне Миколаїв

Заступниця директора Обласного центру зайнятості Людмила Алпєєва розповідає: “Вивільненню в серпні підлягають ДП “Еліта” Вітовського району - 15 осіб, Миколаївський обласний центр громадського здоров'я Миколаївської обласної ради - 17 осіб, вечірня школа №1 Корабельного району - ліквідація зі звільненням 19 осіб, військова частина А1228 Очаківського району - 14 осіб. Крім того, відомо перелік підприємств, де відбудеться реорганізація і вже попереджено працівників про заплановане вивільнення, яке поки відбулося або відбудеться частково: Миколаївська обласна клінічна лікарня, Вище професійно-технічне училище №7 м. Миколаєва”.

Згідно з частиною 1 статті 42 Кодексу законів про працю при скороченні штату працівників переважне право залишитись на роботі надається працівнику з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці. Якщо таких осіб кілька, переважне право надається особам при наявності двох і більше утриманців, особи, в сім'ях яких більше не має працівників з самостійним заробітком, ветерани війни, молоді спеціалісти з першим місцем роботи тощо.

У 2020 році були внесені зміни до Закону про державну службу. Змінами передбачено попередження держслужбовців і профспілки організації про скорочення за 30 днів замість двох місяців для основної категорії працівників. При звільнення держслужбовців не враховується переважне право, а керівник може пропонувати вакантні місця, але не зобов'язаний.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди