Нардеп зі "Слуги народу" хоче заборонити "пропаганду гомосексуалізму" в медіа та школах

Нардеп зі "Слуги народу" хоче заборонити "пропаганду гомосексуалізму" в медіа та школах

Нардеп зі "Слуги народу" хоче заборонити "пропаганду гомосексуалізму" в медіа та школах
Колаж Суспільного

Окрім законопроєкту про штрафи за пропаганду гомосексуалізму, нардеп зі "Слуги народу" Георгій Мазурашу ініціював та зареєстрував разом з колегами проєкт закону №3916 “щодо охорони сім’ї, дитинства, материнства і батьківства”, який передбачає зміни до низки законів України. Пропонують заборонити "пропаганду гомосексуалізму" в закладах освіти та медіа.

У законопроєкті “щодо охорони сім’ї, дитинства, материнства і батьківства” пропонують внести правки до законів про освіту та діяльність медіа. Ними хочуть заборонити "пропаганду гомосексуалізму та трансгендеризму" в навчальних закладах, на телебаченні, радіо та в друкованих виданнях.

У пояснювальній записці йдеться про те, що серед загроз сучасності нардеп бачить "агресивну пропаганду гомосексуалізму та поширення порнографії", а також велику кількість розлучень. Пропонує заборонити провайдерам надавати доступ до порносайтів та підвищити державне мито за розірвання шлюбу. Втім у тексті законопроєкту немає правок щодо цього.

Нардеп Георгій Мазурашу вважає, що ініціативу наімовірніше не підтримають через вплив західних партнерів. Про це він сказав у коментарі Суспільному. За його словами, подав його, щоб захистити інститут сім'ї: "Я використав свої повноваження, адже це відповідає моїм цінностям та переконанням моїх виборців".

За словами юристки Валерії Вершиніної, в тексті законопроєкту депутати не зазначили, що саме є пропагандою в медіа та навчальних закладах, відтак за неї не зможуть штрафувати. Сам законопроєкт називає законодавчим сміттям, адже навіть пояснювальна записка йому не відповідає.

"У нас є стаття Кримінального кодексу, яка визначає порнографію та забороняє її розповсюдження. Депутати дописують до визначення декілька слів про порно, "що пропагує гомосексуалізм та трансгендеризм", не заморочуючись, що порнографія у нас вже заборонена", – каже вона.

З низки законів хочуть вилучити словосполучення "гендерна рівність" та замінити його на "рівність прав чоловіків та жінок". В пояснювальній записці йдеться про те, що "українці однозначно сприймають тільки дві статі – чоловіка і жінку". За словами Вершиніної, законодавчо заміна нічого не змінює, втім суперечить європейському курсу України.

Що відомо

  • 22 липня народні депутати з Буковини Георгій Мазурашу та Олена Лис зареєстрували законопроєкт про адміністративну відповідальність за пропаганду гомосексуалізму та траснґендеризму. Мазурашу розповів, що до написання залучили чернівчанина Миколу Гунька, який був автором петиції про заборону ЛГБТ-заходів у Чернівцях.
  • Голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко назвав законопроєкт своїх однопартійців "дуже дискусійним" та таким, що "не на часі".
  • Уповноважена з прав людини Людмила Денисова засудила законодавчу ініціативу, оскільки вона є дискримінаційною та порушує Конституцію України.
На початок