Жителі Малинської громади збирають підписи проти розбудови кар’єру "Калюжа" в околицях міста

Жителі Малинської громади збирають підписи проти розбудови кар’єру "Калюжа" в околицях міста

Жителі Малинської громади збирають підписи проти розбудови кар’єру "Калюжа" в околицях міста
У Малині на Житомирщині люди виступили проти розбудови кар'єру.

Сьомого липня близько сотні жителів Малинської громади прийшли на центральну площу Малина, щоб підписати звернення до міського голови та депутатів міської ради про заборону розробки кар’єру "Калюжа" в околицях міста.

Малинчани кажуть, що виступають проти того, щоб з кар'єру викачували воду.

"Якщо зараз воду викачають і почнеться робота – постраждають люди, постраждає інфраструктура, постраждає все. Про фауну і мешканців водойми я навіть говорити не буду", – каже малинчанин Роман.

Малинчанин Роман каже, що розбудова кар'єру зруйнує місцеву екосистему
Жителі Малинської громади збирають підписи проти розбудови кар’єру "Калюжа" в околицях міста. Малинська громада, Житомирщина, 7 липня 2023 року. Фото: Антоніна Тугас для Суспільного Житомир

Кар'єр "Калюжа" на околиці Малина
Так зараз виглядає затоплений кар’єр "Калюжа" в околицях Малина. Малинська громада, Житомирщина, 7 липня 2023 року. Фото: Антоніна Тугас для Суспільного Житомир

Так зараз виглядає кар’єр "Калюжа"
Кар’єр "Калюжа". Малинська громада, Житомирщина, 7 липня 2023 року. Фото: Антоніна Тугас для Суспільного Житомир

За словами депутатки Малинської міської ради Наталії Парфіненко, викачка води з кар'єру призведе до того, що у криницях жителів, які живуть неподалік від водойми, зникне вода.

"Весь цей куток буде без води, а вони кажуть: ми будемо працювати із міською радою, виб’ємо якісь свердловини, будемо бочками возити, – розповідає Наталія. – Я до міської ради звернулася, чи є ці напрацювання, – а їх немає. Тобто немає жодних гарантій, що у людей буде вода. І люди змушенні будуть відселитися звідти, або як у Херсоні воду бочками брати".

Депутатка Наталія Парфіненко каже, що жителі не мають гарантій, що в них буде вода, коли запрацює кар'єр
Депутатка Наталія Парфіненко каже, що жителі не мають гарантій, що в них буде вода, коли запрацює кар'єр. Малинська громада, Житомирщина, 7 липня 2023 року. Фото: Антоніна Тугас для Суспільного Житомир

Жителі Малинської громади зібралися на площі і написали звернення з підписами проти роботи кар'єру
Жителі Малинської громади зібралися на площі і написали звернення з підписами проти роботи кар'єру. Малинська громада, Житомирщина, 7 липня 2023 року. Фото: Антоніна Тугас для Суспільного Житомир

Виконавчий директор ТОВ "БМ ГРАНІТ – У" Юрій Шевчук говорить, що у разі виникнення проблем з водою у жителів прилеглих вулиць підприємство допомагатиме громаді.

"Якщо навіть вода пропаде, ми готові підписати ще до того, як почнемо видобуток, угоду з громадою – в разі, якщо там пропаде вода, ми готові зробити там свердловини, і забезпечити людей, у яких не буде води, водою зі свердловин за наш рахунок. Що стосується відкачки води, то це промисловий об’єкт, який має відповідні документи. Є припис суду, який зобов’язує підприємство виконувати норми закону, про те, що промисловий об’єкт має підтримуватися у належному стані. Тобто має бути відкачана вода. У нас є рішення суду, яке зобов’язує відкачати звідти воду. Ми несемо за це відповідальність – не дай Бог хтось загине, ми будемо відповідати, що ми дозволили це. На нас подадуть в суд, і ми будемо винні", – каже директор підприємства.

Жителі Малинської громади збирають підписи проти розбудови кар’єру
Жителі Малинської громади збирають підписи проти розбудови кар’єру. Малинська громада, Житомирщина, 7 липня 2023 року. Фото: Антоніна Тугас для Суспільного Житомир

Заступник Малинського міського голови Павло Іваненко
Заступник Малинського міського голови Павло Іваненко. Малинська громада, Житомирщина, 7 липня 2023 року. Фото: Антоніна Тугас для Суспільного Житомир

Звіт з оцінки впливу на довкілля розробки кар'єру вже склали. Над ним працює юридичний відділ міської ради, говорить заступник Малинського міського голови Павло Іваненко.

"Звіт з оцінки впливу на довкілля ми вже витребували з Міністерства екології, і наші фахівці вже працюють. Тобто, якщо там є якісь помилки, чи порушення, зауваження, то місцева влада, зокрема, Малинська міська рада, напише лист-клопотання до Міністерства екології, що звіт виконаний з помилками. Тобто це вже не вперше. Перший раз таке було – ми його перечитали і направили свої зауваження, Міністерство екології їм відмовило, і вони свою діяльність не проводять", – розповів заступник Малинського міського голови.

Раніше Суспільне повідомляло, що у Станишівській громаді люди виступили проти розбудови піщаного кар'єру на околиці їхніх сіл через побоювання, що у криницях та місцевому джерелі з початком роботи кар'єру пропаде вода.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок