“Боротьба буде запеклою”: полтавські голболісти готуються до чемпіонату світу після участі у Європейській лізі

“Боротьба буде запеклою”: полтавські голболісти готуються до чемпіонату світу після участі у Європейській лізі

Чоловіча збірна України з голболу: як готується до ЧС-2023
Суспільне Полтава

Команда голболістів з Полтави повернулася після участі у Європейській лізі чемпіонів, що відбулася у Литві. До цих змагань долучилися люди із порушенням зору. Нині команда з Полтави розпочала підготовку до чемпіонату світу. Про це Суспільному розповів тренер збірної України з голболу Федір Дубровський.

Які результати полтавських голболістів у Європейській лізі чемпіонів

Збірна України з голболу, яка повністю складається з полтавців, на Європейській лізі чемпіонів виборола срібну медаль. Гра для людей з вадами зору відбувалася у Вільнюсі.

За словами тренера збірної України з голболу Федора Дубровського, аби українська команда могла взяти участь у змаганнях, їй довелося перемогти у кількох попередніх етапах.

“У нас були матчі, у яких супротивники відкривали рахунок першими. Така ситуація була з поляками. Ми перший гол пропустили, один-нуль – програємо. Начебто поляки й не такі сильні, у порівнянні з нашою командою. Один пропустили, а потім як пішло. Ми вкінці першого тайму довели рахунок – 11:1. Гра закінчилась з таким рахунком”, - каже Федір Дубровський.
Федір Дубровський, тренер голболістів
Тренер чоловічої збірної України з голболу, Федір Дубровський. Суспільне Полтава

У результаті змагань українська збірна програла литовській з рахунком – 6:8.

«Ми і змінювали (гравців – ред.,) і склад збірної. Без везіння однієї майстерності мало. Я вважаю, що ми поступилися сильній команді”, - каже тренер української збірної.

Хто входить до складу збірної України з голболу

Склад збірною повністю укомплектований полтавцями. Серед них є вихідці з Харкова та Донецька – Олександр Топорков та Родіон Жигалін. Обидва у Полтаві проживають приблизно 8 років, додав тренер.

Нині команда готується до чемпіонату світу з голболу та Кубку Донбасу. Міжнародні змагання у Бірмінгемі відбуватимуться із 18 до 28 серпня. Там спортсмени виборюватимуть право участі України у Паралімпійських іграх.

“Окрім України, є ще хороша команда з Литви – чемпіон Європи. Є призери Європи – Туреччина, Німеччина. Я вважаю, що ці чотири команди з Європи, які будуть боротися за путівку (до Паралімпійських ігор – ред.). Також є сильні командиз Японії, Америки. Я думаю, що ці команди також втрутяться у путівку, а путівка одна. Тому я думаю, що боротьба буде запеклою”, - розповідає тренер з голболу про шанси на перемогу збірної України на чемпіонаті світу.

Кубок Донбасу з голболу організують у Полтаві наприкінці липня.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок