"Був у тяжкому фізичному стані": рівнянина, який збирав сміття у квартирі, відправили на лікування

"Був у тяжкому фізичному стані": рівнянина, який збирав сміття у квартирі, відправили на лікування

Вікно квартири зі сміттям
Вікно квартири, у якій чоловік роками збирав сміття. Фото: Суспільне Рівне

Чоловіка, який заповнив комунальну квартиру сміттям, відправили на лікування. Про це Суспільному розповіла заступниця директора Департаменту соцполітики Рівнеради Олена Петрик. Двері у помешкання відчиняли рятувальники у присутності поліцейського. Раніше мерія, позиваючись про виселення його із помешкання, програла два суди.

Що кажуть про історію сусіди

6 липня одна з жительок будинку по вулиці Набережній зняла відео помешкання сусіда, який загромадив квартиру сміттям. Жінка розповіла Суспільному, що він почав зносити речі зі смітника з 2016 року.

Суд не дав виселити чоловіка, який збирав у квартирі сміття
Фото: вигляд на коридор квартири при відчинених дверях, кадр з відео однієї з мешканок

Суд не дав виселити чоловіка, який збирав у квартирі сміття
Тарган у будинку/ Фото: Суспільне Рівне

Інша жителька цього будинку Лариса Кухарчук каже: через антисанітарні умови в помешканні чоловіка, сусіди страждають від неприємного запаху та тарганів.

"Куди ми тільки не зверталися, ми писали в міськраду. Міська управа каже, що не має такого впливу. То навіщо та міська управа?", — каже мешканка будинку.

Суд не дав виселити чоловіка, який збирав у квартирі сміття
Мешканка будинку Лариса Кухарчук/ Фото: Суспільне Рівне

Як розповідає жінка, власника квартири забрали у лікарню, після чого помешкання опечатали працівники управлінської компанії "Сонячне", які б мали провести санітарну обробку.

Суди та реакція влади

22 червня 2023 року Рівнерада програла другий суд у справі про виселення чоловіка з квартири, яка є власністю громади. Житло від міста він отримав у 1982 році. У повідомленні апеляційного суду зазначили, що влада міста начебто не довела, що вжили достатньо заходів впливу на поведінку чоловіка.

Суд не дав виселити чоловіка, який збирав у квартирі сміття
Фото: Суспільне Рівне

5 липня сусіди звернулись до працівників Департаменту соцполітики Рівнеради, оскільки чоловік декілька днів не виходив з будинку.

"У складі мультидисциплінарної команди прибули на місце, не змогли самостійно викликати людину на вулицю. Стурбовані тим, чи подає він ознаки життя, чи ні — викликали ДСНС і в присутності дільничого інспектора поліції відчинили двері. За допомогою небайдужих громадян змогли дістати цього чоловіка із його помешкання. Він був у тяжкому фізичному стані. Викликали швидку допомогу і наразі він перебуває в медичному закладі, де пройшов обстеження й отримує лікування", — говорить заступниця директора Департаменту соцполітики Рівнеради Олена Петрик.

Посадовиця каже: альтернативне житло чи місце прилаштування чоловіка обговорюватимуть після остаточного медичного висновку.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок