Як нагадування про загиблих під час ракетного обстрілу Вінниці: на площі Перемоги висадили 29 сакур

Як нагадування про загиблих під час ракетного обстрілу Вінниці: на площі Перемоги висадили 29 сакур

Як нагадування про загиблих під час ракетного обстрілу Вінниці: на площі Перемоги висадили 29 сакур
29 сакур висадили на площі Перемоги у Вінниці у пам'ять про загиблих внаслідок ракетного обстрілу міста 14 липня 2022. Фото: Суспільне

29 сакур висадили на площі Перемоги у Вінниці у пам'ять про загиблих внаслідок ракетного обстрілу міста 14 липня 2022. Тут також тривають роботи з облаштування памʼятного місця. Відкриють його за тиждень, у річницю трагедії. Про це Суспільному розповів представник ініціативної групи Володимир Затайдух. 7 липня на площі зібралися родичі та друзі загиблих.

Карбівська
Фото: Суспільне Вінниця

29 загиблих — стільки ж дерев висадили, каже Володимир Затайдух. За тих, чиї родичі не змогли приїхати, сакури посадили присутні. Бо ніхто не має бути забутим. Затайдух — представник ініціативної групи, яка запропонувала створити тут памʼятний знак.

"На жаль, не у всіх є змога бути присутніми, але більшість присутні. Ми хотіли цей день зробити більш символічним, тобто кожна родина обере своє дерево. Вона буде приходити на дане місце, дерево буде символізувати їхнього близького. Наше бажання було, щоб саме в цей місяць вони міняли колір листя чи розцвітали. Сакури ближче до червня розцвітають. Ця площа оживе, буде наповнена життям. А ближче до моменту трагедії вони зав’януть. Воно буде нагадувати кожній людині про дану трагедію, адже ми не вправі забувати про це", — каже Затайдух.

Карбівська
Фото: Суспільне Вінниця

Першу 8-мирічну сакуру висадили у памʼять про Володимира Доценка. Друзі та знайомі називали його "Борода", розповідає Володимир Затайдух. 14 липня 2022 Доценко привів на обстеження побратима у приватну клініку, яка була у приміщенні Будинку побуту "Ювілейний". У момент ракетного обстрілу — опинився в епіцентрі.

Поруч рідні загиблої 18-річної Олександри Борівської висаджували сакуру. Прийшов на площу й молодший брат дівчини. Саша біля "Ювілейного" чекала на інструктора з водіння. У дівчини мало бути останнє заняття, — розповідає дідусь Олександри.

Сакуру пам'яті висаджують й тітка та дідусь 25-річної Аліни Кисіль. Дівчина працювала у відділенні одного з банків у приміщенні Будинку офіцерів, розповідає тітка Марія.

"Вони були на території будинку офіцерів всередині. У неї осколкове поранення в голову. Вона загинула на місці", — каже Марія.

У пам'ять про сина і допомагає іншим — тато 25-річного Євгена Коваленка. До Вінниці чоловік приїхав із Боярки Київської області. Віктор Коваленко розповідає, що того дня син разом із командою співачки Роксолани готувалися дати благодійний концерт у Будинку офіцерів. На момент ракетного удару Женя вивантажував техніку.

Що відомо

  • 14 липня близько 11:00 російські війська вдарили крилатими ракетами по Вінниці. Під час повітряної тривоги дві ракети над областю збили сили ППО, дві — потрапили в центр міста.
  • Ракетні удари по місту завдали з акваторії Чорного моря.
  • Понад 117 травмованих отримали медичну допомогу. До травмпункту відділення невідкладної допомоги міської клінічної лікарні доставили понад 50 поранених. Стан різного ступеню важкості.
  • Унаслідок ракетного обстрілу у Вінниці 49 житлових будинків зазнали руйнувань, вони розташовані неподалік від місця теракту, що стався 14 липня. У будинках вибиті вікна, зламані двері, пошкоджені стіни та вщент зруйновані перегородки.

На початок