В "Укргідроенерго" розповіли про ризики та очікування від будівництва "Каховської ГЕС-2"

В "Укргідроенерго" розповіли про ризики та очікування від будівництва "Каховської ГЕС-2"

В "Укргідроенерго" розповіли про ризики та очікування від будівництва "Каховської ГЕС-2" Світлина: Суспільне Херсон

Будівництво "Каховської ГЕС-2" не загрожує пам'ятці архітектури національного значення "Башта Вітовта" руйнуванням, проте існують ризики для екосистеми дельти Дніпра.

Відповідну інформацію Суспільному повідомив виконувач обов'язків генерального директора приватного акціонерного товариства "Укргідроенерго" Богдан Сухецький у відповідь на офіційний запит.

Зокрема, для того, аби не нашкодити Вежі Вітовта, проєктувальники внесли низку змін до проєкту будівництва, додав Сухецький. Серед них:

 • головну вісь споруд "Каховської ГЕС-2" зміщено на 50 метрів від башти. Таким чином підвідний канал ГЕС-2 мають намір віддалити від Вежі Вітовта на 70 метрів;
 • по радіусу 51 метр з боку місця, де проводитимуться будівельні роботи, мають намір на залізобетонні палі встановити захисну стіну в ґрунті;
 • наразі розглядають можливість зменшення котловану ГЕС-2;
 • у ПрАТ "Укргідроенерго" обіцяють розробити проєкт благоустрою прилеглої до Вежі Вітовта території.

В "Укргідроенерго" розповіли про ризики та очікування від будівництва "Каховської ГЕС-2"Світлина: Укргідроенерго

Загальний проєктний вигляд "Каховської ГЕС-2"

Серед ризиків для екосистеми дельти Дніпра під час будівництва "Каховської ГЕС-2" в підприємстві називають зменшення потенційних місць гніздування птахів через вирубування дерев на місці будівництва, погіршення умов існування дубової алеї на острові Козацький та умов міграції тварин вздовж Дніпра. При цьому Богдан Сухецький посилається на висновки фахівців Національного науково-природничого музею НАНУ щодо того, що ці ризики не є критичними й не призведуть до знищення жодного виду.

Ще однією проблемою, яку виокремили у підприємстві, є можливість обмеження доступу відпочивальників до узбережжя Дніпра та підйом рівня води на пляжах. При чому ці ризики передбачені не лише на період будівництва, але й надалі.

Також виконувач обов'язків директора підприємства зазначив, що проєктною документацією передбачено можливість споруд "Каховської ГЕС-2" витримати землетрус магнітудою у 8 балів. Це максимальний показник при розрахунках таких ризиків.

Богдан Сухецький назвав й низку позитивних наслідків для екосистеми від будівництва ГЕС-2, на які очікують в підприємстві. Серед них - збільшення водообміну між головним річищем Дніпра та його притоками, що призведе до зменшення періоду "цвітіння" води, зменшить ймовірність "задухи" у воді, покращить умови нересту. Разом з цим, передбачено й підйом рівня води та швидкості течій у пониззі Дніпра.

В "Укргідроенерго" розповіли про ризики та очікування від будівництва "Каховської ГЕС-2"Світлина: Укргідроенерго

Вид на "Каховську ГЕС-2" з правого берега Дніпра (проєкт)

У підприємстві також пояснили доцільність будівництва "Каховської ГЕС-2". Нагадаємо, що саме це питання стало предметом обговорення 29 липня. Тоді в ході дискусії заявили й про можливі ризики для екосистеми.

Згідно з проєктною документацією, зведення "Каховської ГЕС-2" дозволить перевести Каховський гідровузол з базового режиму виробництва електроенергії у напівпіковий та піковий, що розв'яже проблему дефіциту електроенергії в Україні.

Внаслідок введення в експлуатацію "Каховської ГЕС-2" в "Укргідроенерго" очікують:

 • збільшення потужності Каховського гідровузла на 250 МВт;
 • підвищення вироблення електроенергії;
 • збільшення ефективності використання стоку Каховського гідровузла на 95 відсотків;
 • продовження терміну експлуатації "Каховської ГЕС-1".

В "Укргідроенерго" розповіли про ризики та очікування від будівництва "Каховської ГЕС-2"Світлина: Укргідроенерго

Вид з нижнього б'єфа на "Каховську ГЕС-2" (проєкт)

На період будівництва "Каховської ГЕС-2" передбачено створення тисячі нових робочих місць, а від моменту запуску її в експлуатацію - 161 постійного робочого місця.

Що відомо

 • 10 березня 2017 року Кабмін схвалив техніко-економічне обґрунтування будівництва "Каховської ГЕС-2" вартістю 13, 47 мільярдів гривень. Запланована тоді тривалість будівництва складала 72 місяці.
 • Місце розташування майбутньої ГЕС-2 – селище міського типу Козацьке та село Веселе.
 • Відповідно до техніко-економічного обґрунтування, на станції буде встановлено чотири гідроагрегати загальною потужністю 250 МВт.
 • Попри побоювання екологів та жителів області щодо ймовірних ризиків для екосистеми та архітектурних пам'яток, 25 липня Новокаховська міська рада дала ПрАТ "Укргідроенерго" дозвіл на розробку проєктної документації щодо землеустрою у селищі Козацькому.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди