Серіал "Чорнобиль" отримав дві нагороди Британської телеакадемії

Серіал "Чорнобиль" отримав дві нагороди Британської телеакадемії

Серіал "Чорнобиль" отримав дві нагороди Британської телеакадемії
Facebook

Серіал "Чорнобиль" виробництва HBO та Sky UK отримав дві нагороди Британської телеакадемії. Про це повідомляє BBC.

Серіал про Чорнобильську катастрофу здобув нагороди як "найкращий мінісеріал" та "найкраща головна роль". Нагороду у цій номінації здобув британський актор Джаред Гарріс, який грає радянського науковця, члена урядової комісії з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Валерія Лєгасова.

Через пандемію COVID-19 нагородили вручали віртуально, а промови виголошували по відеозв'язку.

Крім "Чорнобиля", дві нагороди також отримали серіали "Кінець ї***ого світу" (найкращий драматичний серіал, найкраща жіноча роль другого плану) і "Stath Lets Flats" (найкращий сценарій комедії, найкращий чоловічий перфоменс у комедійній програмі).

Що відомо

  • Bafta – Британська академія кіно і телевізійних мистецтв – була заснована в 1947 році і з 1955 року вручає телевізійні нагороди.
  • "Чорнобиль" — п'ятисерійний британо-американський мінісеріал, написаний Крейгом Мезіном та зрежисований Юганом Ренком. Прем'єра історичної драми спільного виробництва американського кабельного каналу HBO та британського Sky Atlantic відбулася 6 травня 2019 року. Події розгортаються після вибуху реактора на Чорнобильській атомній електростанції, однієї з найбільших техногенних катастроф в історії.
  • Авторка саундтреку до мінісеріалу "Чорнобиль", ісландська віолончелістка Гільдур Ґуднадоттір отримала музичну премію Grammy.
  • "Чорнобиль" отримав "Золотого глобуса" у номінації "найкращий мінісеріал або телефільм".
  • Крім того, актор Стеллан Скарсгард, який у серіалі грає голову урядової комісії з ліквідації аварії на ЧАЕС Бориса Щербину, отримав "Золотий глобус" "за найкращу чоловічу роль другого плану в серіалі, мінісеріалі або телефільмі".
  • Мінісеріал "Чорнобиль" посів другу позицію у рейтингу найпопулярніших серіалів 2019 року за версією IMDb.

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯ