Інфаркт міокарда: що робити, якщо відчули симптоми та як захворювання лікують на Кіровоградщині

Інфаркт міокарда: що робити, якщо відчули симптоми та як захворювання лікують на Кіровоградщині

Інфаркт міокарда: що робити, якщо відчули симптоми та як захворювання лікують на Кіровоградщині
До кардіологічного центру у Кропивницькому привезли пацієнта з Новоукраїнки. Фото: Суспільне Кропивницький

Яким має бути маршрут пацієнта з гострим інфарктом міокарда показали Суспільному в обласному кардіологічному центрі в Кропивницькому. Кардіоцентр – єдиний в області медзаклад, де надають допомогу хворим на гострий інфаркт, сказала його керівниця Ганна Сухомлин.

Всесвітній день кардіолога відзначають 6 липня.

Хворого з гострим інфарктом з Новоукраїнки, за 70 кілометрів від Кропивницького, швидка привезла в обласний кардіоцентр. Це пенсіонер Олег Соколовський. Йому 69 років. Біль відчув ввечері напередодні: "Щось як після удару, ніби стукнув, а воно болить, а потім потихеньку почало розкручувати й потім захватило плече, а коли до горла дійшло, то я сина підняв і кажу, що вези мене".

Олег Соколовський говорить, син відвіз його у новоукраїнську лікарню. "Там сказали, що пахне інфарктом, треба в Кропивницький".

Пацієнта госпіталізували у реанімаційне відділення, зробили дослідження судин серця, пояснила лікарка-кардіолог Наталія Чайка.

"Інфаркт міокарда — це загибель частини серцевого м’язу, до цієї частини вже не потрапляє кров. Перекривається судина в серці, виростає холестеринова бляшка, і якщо не відкрити цю судину, вона відмирає. Потім, якщо пацієнт переніс інфаркт, вона заміщується рубцем".

Лікарка говорить, щоб відновити кровотік, треба в першу добу знайти де перекрита судина.

"Для цього потрібне дослідження судин серця, – каже завідувач блоку рентгеноендоваскулярної діагностики Руслан Фесенко. – Якщо це зробити вчасно і швидко, то можна відновити кровопостачання. Без цього дослідження далі рухатися неможливо".

Обстеження судин серця роблять за допомогою ангіографа. Лікар для цього одягає спеціальний одяг.

"Опромінення рентгенівське не дуже велике, — говорить Руслан Фесенко. – Але коли ти працюєш кожен день, і в тебе по чотири-шість пацієнтів кожен день, то можна накопичити собі біду в організмі. Для пацієнта там незначна доза".

Обстеження інфаркту міокарда на ангіографі у кардіоцентрі Кропивницького
Обстеження інфаркту міокарда на ангіографі у кардіоцентрі Кропивницького. Фото: Суспільне Кропивницький

Під час обстеження Олега Соколовського знайшли закриту судину: "Є можливість її відновити, відновити кровотік і обмежити зону інфаркту, — сказав лікар. – Це дозволить повернутися йому до нормального життя".

Щороку в кардіоцентр з гострим інфарктом міокарда потрапляють тисяча 200 пацієнтів, говорить його керівниця Ганна Сухомлин.

"Якщо виникає симптоматика гострого міокарда, пацієнт повинен звернутися або до сімейного лікаря, або до швидкої меддопомоги, вони проводять діагностику і вже за її підсумками направляють таких пацієнтів саме до нас, бо в нас встановлений сучасний ангіограф за допомогою якого ми проводимо процедуру коронарографію".

Для пацієнтів лікування безплатне. Його оплачує Національна служба здоров'я України.

На початок